Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan bánjak a sziámi harcosh...

Hogyan bánjak a sziámi harcoshallal?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy ilyen halat, és nem nagyon tudok sok mindent róla csak azt, hogy vettem neki egy kicsi akváriumot neki: [link] - Ami direkt ezeknek van, meg hogy naponta kell adni nekik haleledelt és hetente cserélni a vizét. Légyszives aki sokat tud róla az írjon róla valamit, nekem már volt egyszer ilyen halam de nagyon forró vízbe tettem és nem élte túl :(

2015. jan. 19. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos amit arról az akváriumról írnak, abból egy szó sem igaz.


Itt van, hogyan kéne tartani:

[link]


Minimum 30 liter, szűrővel , fűtővel, világítással, mert élő növények is szükségesek.

Jelenleg szó szerit bűncselekményt követsz el, mivel ez a tárolás bizonyítottan kimeríti az állatkínzás fogalmát.


2 dolgot tehetsz.

Keresel valakit, akinek van akváriuma, és olyan, amiben a körülmények megfelelnek neki, és az illető is hajlandó befogadni az állatot, és tovább ajándékozod neki. Így megmentheted az életét.


Vagy veszel a gyógyszertárban szegfűszeg olajat, abból csepegtetsz a vizébe, attól elkábul.

Előzőleg készíts a fagyaszóba jeges vizet. Ha elkábult, tedd bele a jeges vízbe. Mivel hidegvérű, (és kábult is) nem érez fájdalmat, csak kihűl.


Ez egy kíméletesebb módja a halálnak.

Jelenleg a kínok kínját éli át nálad, amíg életben van, minden másodperce szenvedés.

2015. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Dehát mindenki ugyanilyen akváriumba tartja és az állatkereskedésbe is nem tartották minimun 50 literes vízbe. Az előző halam se szenvedett. Ezt egyébként honnan tudod hogy ilyen nagyba kéne tartani és hogy szenved a kicsibe?
2015. jan. 19. 19:35
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem vita tárgya. És nem célom győzködni se, csak tényeket közlök.


Tény, hogy a legtöbben nem ilyen kanálnyi vízben tartják.

Tény, hogy egy boltban csak ideiglenesen tárolják, és nem "tartják" a halakat. Ha napi 2-3 hal elpusztul, az belefér.

Teszkó parkolóban is árulnak kiskutyát cipősdobozból.

De azért ha valaki megveszi, és hazaviszi, nem tárolja 15 évig cipősdobozban.


Az előző halad is szenvedett. Te magad mondtad, hogy nem élte túl a tartási körülményeidet.

De ettől eltekintve is szenvedett.


A kérdés inkább az, te honnan veszed, hogy nem szenvedett?!

Nem nyávogott, vagy nyüszített keservesen?


Vannak nálunk sokkal okosabb, és hozzáértőbb emberek, halbiológusok, kutatók, akik meghatároznak bizonyos normákat.

Például mennyi ammónium származékot bocsát ki egy hal.

Ezt, mennyi lebontó baktérium képes semlegesíteni.

Ehhez milyen kapacitású szűrő kell.

Mekkora az a minimális víztömeg, amiben a részleges vízcseréig nem koncentrálódik elviselhetetlen mértékben a méreganyag.

Mekkora az a vízmennyiség, amivel viszonylag konstans vízminőség tartható, ami elengedhetetlen az immunrendszer számára.


Így szabnak gátat az ész nélküli barbár halálra kínzásoknak, hogy egy 4-5 évig élő hal, ne csak 1-2 évet éljen.

Így születnek szabályozások, jogszabályok, törvények.

Törvények, amik szerint a jelenlegi tevékenységed 50.000 ft-os pénzbüntetéstől 2 évig terjedő szabadságvesztésig büntethető.


Hangsúlyozom, távol álljon tőlem a vita, meg a győzködés, tényeket közlök! Nyugodtan utána járhatsz.

2015. jan. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor hogy hogy odaadták nekem a halat? ők maguk mondták nekem hogy ez a hal ezt szereti, és ezt mindenki így csinálja. Nem adták volna oda ha tudják hogy nem fogom rendesen gondozni. és az előző halam nem a körülményeibe halt meg hanem véletlenül túl forró vizet tettem az akváriumába. én sem akarok veszekedni . Biztos vagyok benne hogy nem fogom elkábítani és megdögleszteni.
2015. jan. 19. 20:23
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Úgy adták oda, hogy ebből élnek.

Meglepő mi? Pont vastag sugárba fossák telibe mi lesz a hallal. Ha otthagyod a pénzed, jó munkát végeztek.

Ennyi. Nem több.


És ne legyél benne olyan biztos, hogy nem fogod megdögleszteni.

Lehet, hogy nem szándékosan, (bár ezek után csak úgy lehet) lehet, hogy nem 2 nap alatt..

De attól, hogy vannak elképzeléseid, azokkal nem tudod irányítani a természet rendjét. A téveszméid nem mentik meg se egy nitrit mérgezéstől, se semmilyen kórokozótól, aminek a nem létező immunrendszere nem képes ellenállni.


Ez az élet rendje.

Ha téged egy fogyatékos ember beledobna egy pottyantós budiba, attól, hogy nem akarná, hogy meghalj, előbb utóbb mégiscsak belehalnál.

2015. jan. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"nekem hogy ez a hal ezt szereti, és ezt mindenki így csinálja. " "mindenki ugyanilyen akváriumba tartja " Most jelezném, hogy az enyém egy nagy alapterületű 40 literesben úszkál, szűrővel, 26°C-on.


Négy dolgot kell tudnod a betták tartásáról:

1. Minden hal ammóniát termel. Ez az ammónia gyorsan ölő halálos méreg a számukra. Ezt az ammóniát a szűrőben lakó nitrifikáló bacik bontják kevésbé mérgező anyagora. Azaz nálad semmi.

2. A betták Thaiföldről számraznak. Thaiföldön qrva meleg van, ritka, hogy a víz hőmérséklete 25°C alá csökkenjen. Az átlag magyar szobahőmérséklet ennel jóval hűvösebb.

3. Thaiföldön belül is a rizsföldekről származnak. Az így néz ki.: [link]

4. A magyar törvények értelmében halat 30 liternél kisebb akváriumban nem lehet tartani. Nem poénból találták ki ezt a számot, ez az méret, amiben stabilan fent lehet tartani a nitrogén-körforgást és nincs rá nagy kihatással a környezet ingadozó hőmérséklete. (Sajnos, ELADNI még nem tilos.)


"Nem adták volna oda ha tudják hogy nem fogom rendesen gondozni."

Egy bánatos francot nem. Szerinted mi a nagyobb üzlet? Veszel néhány ezer forintért egy normális akváriumot + tető + szűrő + állítható fűtő + hőmérő, aztán gondtalanul elél a halad 4-5 évig vagy hogy eladnak neked egy 2 literes kínzókamrát, te meg visszajársz gyógyszerért (200-3500Ft), mindenféle vízminőség javulást igénylő készítményért (2000-5000Ft), új halért (800-3500Ft) aztán, ha egyszer rájössz, hogy ez így tényleg nem működik, akkor megveszed tőlük azt az akváriumot, amit már az elején kellett volna (kb. 15000Ft).


"és hogy szenved a kicsibe?"

Az elejét a kérdésednek már megválaszoltuk. Én fent vagyok külföldi fórumokon, ahol gyakran ilyen kínzókamrákba tartják az emberek a halaikat. Az az általános tapasztalat, hogy fel se tűnik nekik, hogy szenved a haluk. Egészen egyszerűen, mert fogalmuk sincs milyen az, amikor nem. Megveszik a boltban: stresszes, fázik és rosszul van az ammóniától, hazaviszik, belerakják a 2 literes kínzókamrába, ahol is stresszes, fázik és rosszul van az ammóniától. Esélyük sincs látni a haluk természetes viselkedését. Úgyhogy feltételezik azt, hogy amit látnak, az a normális: a betta "lusta" "uncsi" "folyton alszik" (ezek a viselkedésformák mind a rossz vízminőségből és a hidegből adódnak). Általában akkor tűnik fel nekik, hogy talán valami nem stimmel, amikor a hal már szinte menthetetlen: kiszőrösödött, darakóros, szinte a testéig elér az uszonyrothadás, kétrét van görbülve, felfúvódott, kidülledt a szeme, fetreng, nem eszik, nem úszik stb.

2015. jan. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Pendulum92 ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy egy dolgot tudj: A bolt ahova jársz, ők sem értenek sokkal jobban az akvarisztikához, mint te.
2015. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
XDDDDDDDD Ez na jól van viszlát XDDD
2015. jan. 21. 15:28
 9/13 Pendulum92 ***** válasza:
Nem vicceltem. AZ eladói végzettség nem mindig jár együtt hozzáértéssel is. A legnagyobb hibára legtöbbször a boltosok buzdítják a vevőket, az, hogy valakit akváriumok és halak vesznek körül egész nap, nem kapja meg instant az alapvető, helyes tudást.
2015. jan. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Akkor hogy hogy az a gyártó, aki nagyba gyártja ezt az akváriumot, mert nem csak ebbe a boltba láttam ilyet, miért árulja direkt ezeknek a halaknak? Nem véletlenül van a dobozon rajta hogy BETTA.
2015. jan. 22. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!