Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium szett, vagy egyénileg...

Tomaszcool kérdése:

Akvárium szett, vagy egyénileg összeállított akvárium?

Figyelt kérdés

Helló!


A közeljövőben szeretnék beruházni egy kisebb ~50 literes akváriumba. Mivel ez lenne az első így jó ötletnek találom egy szett megvásárlását, mivel abban elvileg minden benne van, ami kell (akvárium,szűrő/levegőztető,világítás,vízmelegítő,tető).

Ezt a fajtát néztem ki, amit a közeli kereskedésben 17-18 ezerért meg is kapnék: AQUAEL Classic 60 54L [link]


Egy AQUAEL FAN 1 Plus akváriumi szűrő van benne és ha jól láttam akkor egy T8-as fénycső + 2 év garancia.


Elgondolkoztam azon, hogy jobban és olcsóbban jönnék ki akkor, ha egyenként raknám össze a dolgokat, de utánaszámoltam és nincs így.

- Akvárium: 4-5 ezer

- Szűrő: 5 ezer

- Vízmelegítő: 3 ezer

- Világítás: 4-6 ezer

És így nincs teteje, mert az igen borsos, vagy csak szimpla üveg. Valamint előfordulhat, sőt biztosan nem kapnék meg mindent egy helyen.


Mit gondoltok erről?

Esetleg valami vélemény a szettben található eszközökről?


Köszönöm!



2015. jan. 20. 20:33
 1/8 Pendulum92 ***** válasza:

Igaz, hogy olcsó, de van a mondás, hogy olcsó húsnak...


Három lehetőséged van:


1.Megveszed, berendezed, de csak néhány halat tudsz egészségesen tartani, a legkevésbé igényes növényekkel.

2. Raksz bele sok növényt és halat, majd elkezdenek jönni a betegségek, és rothadni kezdenek a növények.

3. Leteszel róla, és segítünk összeállítani egy jó kis különálló dolgokból álló szettet. Cirka 25-30 ezer forintért olyat, amivel valószínűleg elégedettebb leszel hosszútávon. Az ne legyen szempont, hogy a szettben minden benne van. Ez igaz is, de mindenből a legesleggyengébbet tartalmazza. Ha később még is komolyra fordulna a hobbid, akkor vehetsz majdnem mindenből újat.


Kivétel: Ha van barkácshajlamod. Az ilyen szettek két gyengepontja a szűrő és a világítás. Konkrétan túl gyengék. A tetőbe lehet barkácsolni még egy 15 wattos világítást, és a szűrő szívócsövére lehet tenni nagyobb szivacsot. 7-8 ezer forintért feljavíthatod a szettet, de ehhez még utána kell járni a dolgoknak. Ha ez nem fekszik, újra életbe lép a 3. pont, minden megvenni gyárilag, de kicsit drágábban.


Ha tudsz, szerezz használt akváriumot és tetőt, úgy még olcsóbb.

2015. jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából túl sok halat nem szeretnék tartani, pontosabban ez eddig olvasottak alapján szerintem fel tudom mérni, hogy mennyit lehet egy ~50 literesben tartani.

Ha jól számoltam, akkor kb 10-12 nanohal és 2 algaevő jól meglenne, valamint érdekelnek a csigák és a rákok is, bár az utóbbi számára lehet hogy nem lenne elég hely. Természetesen a növényeket sem felejteném el.


Várom az észrevételeket. :)

2015. jan. 20. 22:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Én vettem egy 112 literes szettet, mert kellett a műanyag tető. Tettem bele egy harmadik fénycsövet, így a fényem már közepes, sok mindenhez elég.

A belső szűrő helyett meg vettem egy tetratec ex 1200 plus-t, meg 3 liter siporaxot a szűrőbe. Így szép is, jó is.

2015. jan. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire kell.

Ha "csak" egy működőképes akváriumot akarsz, amit lehet nézegetni, arra vannak jó szettek. (Amit te linkeltél, azt közepesnek tartom. Ha már szett, német márkát választanék, 1-2 ezer forint lehet a különbség - de legalább nem kínai...)

Ha viszont úgy ismered magad, hogy úgyis ki fogod cserélni a szűrőt meg a világítást, akkor inkább vedd meg darabonként, mert akkor a szett kidobott pénz.

Nekem egy szettem van (ajándék volt) + 3 "saját": A szettnek is megvan a maga helye (én nem bánom, hogy csak alacsony fényigényű növényt választhattam bele), a sajátokat azért is nagyon szeretem, mert a méreteket is én választhattam ki. (Kész akváriumüvegből is sokféle alakú van hasonló mérettartományban + egyet egyedileg rendeltem, míg a szettek általában szabványos alakúak, és szerintem sokszor túl rövidek / magasak / szélesek - mondjuk a szabván 54 literes egészen jó alakú, bár kibírnám, ha hosszabb lenne egy kicsit...)

2015. jan. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elsőre mindig azt kell eldönteni kell fedő, nem kell fedő, nekem példa olyanok a halaim, hogy kell fedő, ugrálósak, labirint kopoltyúsok, bél lélegzéses halak, nekik kell fedő, némelyik fröcsköl is, így nyíltnál úszna az akvárium környéke.


Van akvárium aminél olyan növények vannak amik szépek fölülről, ott nincs fedő, sok a párolgás, így utána kell naponta tölteni, különben ronda vízkocsik van. Természetesen ki kell hagyni minden olyan élőlényt nyíltnál ami kimászhat, kiugorhat, vagy a légkör levegőjét használja, így fröcsköl vagy megfázhat.


A nyílt és a zárt két külön akvárium típus, mindkettő más helyzetekben jó, zártnak a hátránya mint előttem írták, hogy barkácsolni kell bele plusz fénycsövet.


Természetesen jobb külön összeválogatni, de van amikor a nyílt akvárium alkalmatlan.


Sokan befürödnek az üveg fedlappal, ronda mint a bűn, 1 nap szép amikor letakarítod a vízkövet ecettel, a többi napokon ronda, az üveg fedlap egy nagy átb.szás.

2015. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért az, hogy ki hogy szereti fedni az akváriumait, ízlés dolga is, meg attól is függ, hol van az akvárium (milyen a rálátás) és mire kell. Nekem 3 különféle fedésem van. A szett fedelét kifejezetten nem csípem, de annyira azért nem rossz, hogy lecseréljem:S

Két kis akváriumon plexi fedő van, az praktikus, bár üvegből szebb lenne, nincs annyira szem előtt.

Nekem a csúszósínes üveg fedlap a kedvencem:) Egyáltalán nem ronda, nem vízköves.

2015. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem így néz ki fölülről az üveg: [link]


öregek a halak ha elpusztulnak már pakolom is el az akváriumot amíg nem lesz normális tető rajta, nagyon csúnya így elvonja a figyelmet a csúnya üveg

2015. jan. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
# 7 vagyok, minden héten savazom de minden nap kéne másnapra ronda vizköves megint
2015. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!