Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elszaporodott a gömbmoha mit...

Elszaporodott a gömbmoha mit tegyek?

Figyelt kérdés
Volt egy gömbmohám és észrevettem, hogy elkezdett osztodni és konkrétan mindenre rátelepedett a moha!!Hogy tudom eltüntetni? Már rég kidobtad és többször is kitisztítottam, de mégse volt hatásos, tudnátok valami ötletet adni, hogy mivel takarítsam ki??Privátban képet is tudok küldeni..

2015. jan. 20. 20:49
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:

Az nem gömbmoha lesz szerintem, hanem fonalalga.


Az pedig nehéz ügy. Ha képet küldesz meg tudom biztosra mondani.

2015. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Itt vannak a képek róla: [link]

[link]

2015. jan. 20. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ecsetalga,nem gömbmoha.Gömbmoha az egy növény,és az csak úgy nem nagyon szokott szaporodni.:)
2015. jan. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:

Egy kollégiumi akváriumot karbantartok, és az az akvárium, mielőtt a gondozásomba vettem, vagy 3 hónapja nem volt egyáltalán gondozva. Teli volt ilyennel minden. Ezt az algafajtát a rossz vízminőség okozza. A gömbmohához nincsen köze.(az is egy alga, de teljesen más típus)


Tüneti kezelésként a fizikai eltávolítás és az fecskendővel adagolt direkt carbo, és a díszek carbo-s vízben való áztatás működik.

Az oka lehet ritka vízcsere, ezzel egyidejűleg eltolódott vízértékek: pH, túl sok nitrát, ammónia, tehát gyenge szűrés, túltelepített akvárium.


A kollégiumban megállt a szaporodásuk, miután stabilizáltam a körülményeket, de nekem tetszenek, kis bokrokat alkotnak. Még egy kis akváriumot is el tudnék velük képzelni.


Nem ők károsak alapból, hanem csak jelzik a rossz körülményeket, tehát indikátorok. Sőt, jó ammóniafelvevők révén még köszönetet is mondhatunk a jelenlétüknek, mert a hirtelen megjelenő ammóniát felveszik magukba, ebből nőnek.


B.Jocinak van egy jó kis kérdőíve, (ha ezt olvasod Joci, akkor linkeld már) ha azt kitöltöd, a gondot is meg tudjuk szüntetni, de azt nem ígérem, hogy nem kerül pénzbe vagy egyéb erőfeszítésbe esetleg, ha meg akarsz ettől szabadulni.

2015. jan. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Végül is ez egy általános kérdőív, betegségnél, növénygondoknál feltett kérdéseket írtam össze benne:

[link]

2015. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:

Na, Joci, nem is láttam multkor(vagy még nem volt meg) a magyarázó részt. Így nagyon jó összefoglaló írás, nem csak kérdőív, hanem egy egyoldalas gyorstalpaló is.


Nem részletes, de a legtöbb lényeges elem megtalálható benne.

2015. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!