Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algaevő csíkhalat külön...

Algaevő csíkhalat külön etetni kell vagy elég neki amit a kavicsokon meg az akvárium falán leszed algát?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen halam meg 2db platti az akvárium 54 literes. Szárított szúnyoglárvát meg még ilyen lemezes tápot szoktam nekik adni de egyszerre csak annyit amennyit meg is esznek, ezek ugye el sem süllyednek mert egyből megeszik őket.

Ez az algaevő csíkhal már 2 hónapja megvan először nagyon algás volt az akváriumom de mióta megvan tükörsimára pucolt mindent még a kavicsok is tiszták lettek meg az anubias levelei is..

Így jó neki vagy kell neki is külön táp ami elsüllyed?


2015. jan. 21. 03:01
 1/7 anonim ***** válasza:

20-25 cm-re is megnőhet az a hal, nagyon kicsit neki az akváriumod, passzold el inkább. Mellesleg szükséges van növényi táplálékra, vagy lemezes, vagy valamilyen granulátumra.

Nem ártana kicsit olvasgatni mielőtt egy élőlényt megveszel:

[link]

2015. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*szüksége van
2015. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindenesetre te is olvasd végig a cikket amit linkeltél ha már válaszolsz:



"Fiatalabb korban több példány, kisebb medencében is tartható"


De azt sem mondtam hogy nem fogok nagyobb akváriumot venni:) De igazad van egy büdös szemét állatkínzó vagyok aki csak össze vissza bevásárolja a halakat és bele..assza egy dunsztos üvegbe :D


Ezenkívül sohasem zsúfoltam tele az akváriumom szerintem még így is jobb neki egy ekkora akváriumban amiben kemény 2db platti úszkál...mindig is ilyen halam volt algaevésre ez vált be a legjobban ez most a második ilyen halam az első megvolt vagy 6 évig de semmi baja nem volt. És a cikkek szerint is kb eddig élnek. Mindenesetre te is olvasd végig a cikket ha amit linkeltél ha má

2015. jan. 21. 10:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Még azt se tudod, hogyan kell etetni... Nagyon képbe lehetsz. Mekkorára nőt meg 6 év alatt mert, ha nem érte el a 20 cm-t akkor baj lehet a vízminőségeddel. A mérgezés tartja vissza a halak növekedését.
2015. jan. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha tényleg nem érdekelne akkor minek kérdezném?
2015. jan. 21. 11:14
 6/7 A kérdező kommentje:
Az 15 cm-es volt de az akkor még a 100 literes akváriumban volt. Ez most egy kisebb de még a hal sem valami nagy(3cm). A vízminőség abban is pontosan ugyan ilyen volt, figyelek a ph értékre vízkeménységre stb..és teljesen a tiszta a víz.
2015. jan. 21. 11:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Algaevőket célszerű külön etetni, különben át állnak a fehérjedús étrendre amit a többi hal eszik, ez nem mindig sül el jól.

Spirulina, főtt, párolt zöldségek, példa főtt répa, uborka, cukkini, sütőtök, karfiol.

Forrázva leveles zöldségek, saláta, paraj, spenót stb

Uborkáért minden növényevő odavan, egy tál, micro, 1-2 perc, ha lehűlt lesüllyed a talajra.

2015. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!