Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Novenyes akvariumba hasznalhat...

S_m_szabolcs kérdése:

Novenyes akvariumba hasznalhatok tovabbra is novenytapot ha alga/gomba (fungus) jelent meg benne?

Figyelt kérdés
Ket hete inditottam egy 100l akvariumot kb 10 hallal(1 het utan). Beultettem novennyel. Vilagitas megfelelo es co2-t is adagolok. Valami fekete cucc jelent meg a novenyeken, aztan a fan, majd az egesz viz behomalyosodott, a halak latszolag jol vannak. A vizet kezelem algexit-tel, kerdes hogy a novenyeket tapolhatom-e vagy csak rontana a helyzeten?

2015. jan. 21. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem gondolod, hogy ez a sok lacafaca csak tönkretesz mindent ?
2015. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A fekete cucc az lehet barna alga, felesleges ellene az alga irtó meg felesleges is, magától eltűnik ahogy csökken a szilikátszint és az ammónia szint, friss akváriumnál megszokott dolog.

Opálosság az algairtó hatása lehet, kipucolja a baktériumokat és bomló algával lesz tele a víz, a víz bomló anyagokkal lesz tele.

Ha használsz co2-t gondolom lágyítasz is, ügyelj rá, hogy savas kémhatású legyen folyamatosan a víz, ebben a közegben ammónium van nem ammónia, az ammónia toxikusabb, mérgezőbb.


Tápozás, az növényesben valószínű micro-macro komplex tápozás, nincs összefüggésben az ammóniával és a bomló algával, külön kezelik a növények.


Fenti persze úgy igaz, hogy nagynyomású co2 nem carbo, és van rendszeres ph mérés.


Nem tudni hol olvastál utána a dolgoknak, a növényes akvarisztikának, még a növényesbe, savas kémhatás, ammónium mellett sem teszik be a halakat, sőt még később teszik be őket mint 3-4 hét mivel az etetésük beleszól a macro tápozás nitrátszintjébe, így azt újra kell gondolni, esetleg plusz káliumot számolni.


Én kipróbáltam egy csak növényekkel beültetett akváriumba, se halak, se gerinctelenek, kiirtott majdnem mindent, a H.M, moha kirohadt, tehát nem biztos, hogy csak az algád bomlik.


Olvasd el a hátulját, "Vízi szervezetekre kifejezetten veszélyes" ez van az algairtón, most már több cég ráírja.

Persze víztömeg és terhelésfüggő a dolog, van olyan akvárium amibe semmi negatívum nincs sűrű vízcserével van amelyiket teljesen gajra vágja.

2015. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elsőre, jó előre készt be cserevizet, 30% az legyen kitöltve, bármikor kelhet, akár a nitrit, akár az ammónia miatt.


Szerintem regisztrálj egy növényes fórumra, olvasd át vastagon, kérdezz tőlük, én még soha olyat nem hallottam, hogy növényesbe alga irtóznak, halasba még tiltott is terheléstől függően.

Példa carbo az algára, fecskendővel a napi adag olyan van, vagy kicsi algázó géb, de nem barna alga ellen.

Azért ott az indításra az aktív szén, most már van olyan ami nem bántja a növénytápokat, vagy ott a pírigen.


Komoly hiányosságaid lehetnek növényes akvarisztikai téren.

Én már nem co2-ök jó 4 éve, előtte azért komolyan utána érdeklőztem mi merre.

2015. jan. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*purigen
2015. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A purigen nem erre való. Az már csak akkor kell, amikor minden klappol és a "szinte kristálytiszta" vízből kristálytisztát varázsol! Szerintem a kérdező még nem itt tart.

Egyébként egyetértek, fórumokat kell olvasgatni és nem kell algairtót használni.

2015. jan. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi purigenel indítottuk a növényest, minden negatívum elmaradt, készenlétbe volt sera carbonos szén de nem kellett , első naptól szépen alakult az akva, rögtön lehetett tápozni, nem volt barna alga, pedig minden új volt.
2015. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy nem lehet vele indítani, de az a tök opál homály víz ellen nem jó. Nem a puri miatt volt tiszta a vizetek, hanem hogy minden egyebet jól csináltatok. A puri csak a hab a tortán!
2015. jan. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, neki jelen állás szerint nem jó a purigen, mert elcseszett mindent amit csak lehetett, én is csak indításra javasoltam, hogy már sokkal könnyebb dolga van egy akvakertésznek mint régen, a lányom növényesét erős fénnyel is álom volt indítani.


Ha valaki elcsesz valamit mert nem olvasott utána azt mindig nehéz korrigálni, megelőzni mindig könnyebb.

2015. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem várj még egy kicsit, hátha beáll magától, nyomasd ugyanúgy a CO2-t, tápot, vízcseréket, (algaírtót inkább ne) aztán ha nem javul jöhet egy sötétkúra, hátha az megoldja a problémád.

Ilyenkor ha raksz fel egy képet, az sokat segíthet, látatlanba nehéz találgatni.

2015. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Het vegen rekok fel kepeket is. Ez az elso akvariumom, eleg sokat olvastam, csak hat nincs tapasztalatom, ami eleg nagy hatrany mint eszre vettem, na meg a turelem sem az erenyem, viszont ahogy latom muszaly lesz megszoknom, hogy nem egyik naprol a masikra alakulnak a dolgok.
2015. jan. 22. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!