Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok segíteni akvárium...

Tudnátok segíteni akvárium ügyben?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kb80 literes akváriumot. Nem tudom hogy szettet érdemes e venni vagy külön mindent. A halak nano halak lesznek pontos fajtát még nem tudok. Tudnátok ajánlani szettet vagy hogy ha külön akkor miből milyen kell (pl szűrő,növények,)? Ha nem szettet veszek akkor tetőt hogy lehet rá szerezni? (Nem szeretnék üveg tetőt mert az nagyon könnyen vízkövesedik és csúnya)
2015. jan. 23. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mennyire akarsz elmerülni az akvarisztikában, és mennyire fontosak számodra a növényfajták.

Ha inkább "szemlélődő" akarsz maradni, illetve ha megfelelnek neked a kis fényigényű növények, akkor a szett sem rossz választás.

Ha úgy ismered magad, hogy előbb-utóbb a gyengébb, de azért alapjáraton működő felszerelést valami nívósabbra fogod cserélni, illetve ha hangsúlyt akarsz helyezni a növényekre és fényigényes példányokat is akarsz tartani, akkor inkább darabonként válogasd össze, mert akkor a szett kidobott pénz.

Illetve ami fontos még, az az akvárium mérete. Egy szabványos 72 literes akvárium pl. csak 60 cm hosszú, ami nem elég ahhoz, hogy a pontylazacok tényleg jól érezzék magukat. Tehát ha ilyeneket akarsz tartani, de nem akarsz 96 litereset venni, akkor jobb, ha az akváriumüveget is magad készítteted. Ha gyári tetőt akarsz rá, akkor nézd meg a gyári tetők méreteit, és alapterületben igazodj egy nagyobb szabványos akváriummérethez, csak a tied legyen alacsonyabb.

Márkából én a német és az olasz márkákat ajánlom (nekem Vitakraft, Eheim és Hydor által gyártott cuccaim vannak), emellett többször közel álltam már ahhoz, hogy lengyelt válasszak, de a kínait mindig kerülöm:(

Érdekes, sokan panaszkodnak az üvegtetőkre, nekem mégis az a kedvencem, egyáltalán nem vízkövesedik, pedig nálunk elég kemény a víz, de ez persze ízlés dolga...

2015. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szettet semmiképp se vegyél, mert idővel ha komolyan gondolod akkor arra még költeni fog kelleni. Hosszú távon nem fog működni vele a dolog. Használtan jó dolgokat ki lehet fogni. 1 perc alatt találtam, lehet ez elég is lenne neked:

[link]

2015. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első egyre jobban hiszem, h egy régi tévhit ez a ponytlazacos dolog, hogy 60 cm rövid nekik. A diszhalinfonal komolyabb oldalon 60*30 alapterület van megjelölve:

[link]


Az öves díszcsíknak például kicsi a 400 literes medence amit ír a diszhalinfo, itt 180*60 alapterület van megjelölve, ami reálisabb egy 20-30cm-re megnövő halnak.

2015. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: saját tapasztalatból mondom ezt a pontylazacos dolgot, mert én sem hiszek el mindent csak úgy, amit írnak:) Én is tartottam a fekete neonjaimat szabvány 54 literesben, azt mondom, nagyon határeset: legalább rajba álltak, de nem tudtak rendesen úszni (mondjuk amikor megvettem a neonokat, tudtam, hogy lesz egy új akváriumom, csak még azt nem tudtam, pontosan milyen méretű, így úgy voltam vele, megpróbálom, ha nem érzik jól magukat, olyat veszek, ami kifejezetten nekik való). Végül csináltattam egy 75 cm hosszú 57 litereset, és igaz, hogy csak 15 centivel hosszabb, de ég és föld a halaim viselkedése:))) (pedig azóta bővítettem a rajt) - most így azt mondom, látva, mennyire használják ki a teret, hogy a 70 cm hosszú is elég lenne, de az nekem nem lett volna megfelelő elhelyezés szempontjából.

El is gondolkodtatott, hogy okozhatott ekkora változást ez a kis eltérés: arra gondolok, hogy ha a növények által elfoglalt részt meg a széleket vesszük, ameddig nem fut ki teljesen a raj, maradt mondjuk 45 cm nyílt úszótér. Az a +15 cm meg pont ezt a nyílt szóteret bővíti, tehát ennek a kis nagyobbításnak az eredményeképp harmadával nőtt az úszóterük...

2015. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hitelesebb a véleményed, nekem 140 literbe vannak, nincs tapasztalatom, hogy hogyan viselkednek kisebb akváriumba.
2015. jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!