Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki ezt mondta nekem, igaz?

Valaki ezt mondta nekem, igaz?

Figyelt kérdés
Van egy új 24 literes aksim,azt mondta ha fele víz a csapból és fele már egy betelepített aksiból van akkor 2 nap alatt beáll rendesen a baktérium ultúra,igaz ez?
2015. jan. 23. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért 1 hetet várnék vele így is. Fontos, h a csapvíz állott legyen, mert különben a klór kinyírja a meglévő baktériumokat.
2015. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem egészen, minden újonnan indított akváriumnál lehet penészesedés, zavarosság, barna alga, nyalka a felszínen, a talaj, kövek, fák idő mire kidolgozzák magukat, keményedhet is a víz, felmehet a ph érték is.


A víz lehet érett, lehet szűrőkoszt is belemosni, halakat akkor célszerű az akváriumba tenni ha minden 100%, tökéletes halak nélkül minden, nincs semmi negatívum.

2015. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Két hete csináltam egy nanot, új fa került bele, érett vízzel, szűrőkosszal, vastag hártya lett a vízen, a fa durván el kezdett penészesedni, a víz majdnem fekete volt.

[link]


Durván 10x 50% vízcsere volt 1 hét alatt mire megszabadultam a fa okozta negatívumoktól.


Most két hetes, szerintem már rendben lesz, érett vizet tettem bele, 2-3 csiga lesz a lakó.

Az első két hétben csigát sem lett volna szívem beletenni, az ajzat érett volt.


Most minden oké, mehetnek bele a csigák: [link]

2015. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1.nekünk két fajta csapvízünk van, van az egyszerű klóros csapvíz meg a tiszta klór mentes ivóvíz :)
2015. jan. 23. 17:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen az a tiszta klórmentes csapvíz? Talán az ilyen "konyhai"vízszűrők által előállított vizek nem a legjobbak a halaknak. Már nem emlékszem miért. Valaki hátha tudja.
2015. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"tiszta klór mentes ivóvíz" ilyen csap nincsen.


A házi vízszűrő belepiszkál a karbonát keménységbe, az pedig a növényeknek legfontosabb két micro elemet, a kalciumot, magnéziumot veszi ki, nagyon lágy vizes növényesekbe ezért ezt a két elemet is adagolják, még a vastól is fontosabb elemek.

2015. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

bocsi, nem így szerettem volna mondani:

"tiszta,kevésbé lóros"

2015. jan. 23. 18:02
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válasz: nem igaz.


Olyan lehet, hogy kiszedsz egy akváriumból érett talajt ami már kidolgozta magát, régóta akváriumba levő fa ami már nem penészedik, akkor úgy igaz, ha megfelelő a szűrőd nem lesz gond.

2015. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!