Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1db 59cm szeles T8as,18w-os...

1db 59cm szeles T8as,18w-os fenycso elég ha az akvárium 53 cm magas? T8nak és 59 cmnek kell lennie. Mi legyen a megoldas?

Figyelt kérdés

2015. jan. 24. 18:51
 1/5 A kérdező kommentje:
59 cm hosszu :) bocsi
2015. jan. 24. 19:13
 2/5 anonim ***** válasza:

Láttam a másik kérdésed, nem egyszerű dolog ez, én össze raktam egy magas, akváriumot, hazudnék ha azt mondanám egyszerű történet.


1. magas lesz, így nagyon üresnek fog tűnni, mindenféleképp a fölfelé növő növényeket célszerű tenni.

2. a felszínre érő növényeknek nagy ellenfele az ammónia, könnyen algásodnak tőle, így erős biológiai szűrés kell.

3. nem stagnálhatnak a növények, ha picit kevesebb a nitrát már algásak lesznek a levelek, tehát vagy nagyobb testű halak, vagy adagolni a nitrátot, persze a kálium+micro elem alap.

4. t5 vagy t8, nagy dilemma, a t8 fényerőben majd 50%-al gyengébb, a t5 meg algásíthat felül.


Nekem így sikerült: [link]

[link]

[link]

[link]


Előtte ilyen volt : [link]


Évente átrendezem, halak minden marad az akváriumban, csak a növényeket pakolom át, meg szoktam kopasztani, majd 1-2 hónap kell mire megint össze szedi magát.


Méret: 60x55x35 (55 magas) világítás 3x15 watt t8, ebből egy fénycső sylvania grolux növényes, szűrés: külső szűrő siporax+szivacs

tápozás:napi 3ml profito, a bokros növényeknél táptalaj, egy pet palackba vannak ültetve.


Alga, co2, carbo stb nincs.

2015. jan. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt,szinte egy meretu az aksink, szoval ha nem gond meg kerdezgetnek parat. Nagyon szep az aksid de en nem szeretnek ilyen sok novenyt bele, csak atlosan az aksi egyik felebe, a sarokba. Persze olyat ami magasra no,ele meg kozepeseket. Csak neont terveztem. Es belso szurot egy aquael fan 3t. Szerinted ez igy jo lenne? Kb hany neont tehetnek bele h minden egyensulyban legyen? Koszi a valaszt
2015. jan. 25. 14:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja es meg annyit akartam kerdezni hogy a vilagitast te barkacsoltad, vagy vetted?ha vetted, meg tudod mondani,hol keressek ilyen meretut amibe 3cso is belemegy? Koszi
2015. jan. 25. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt látszik a tető: [link]


Így szereltem bele: [link]


A neonokkal az lesz a gond, hogy a talaj fölött úszkálnak, az akvárium többi része üres lesz, dús növényzet nélkül meg az egész üresnek fog tűnni.

Neonoknak rövid a 60cm úszótér.


Ahhoz, hogy a talajt is be tudd világítani erősebb fény kell, én 45 wattot tettem, igaz van benne növényes fénycső, azt lehet duplán számolni, erősebb világításhoz viszont sokszor kevés a belső szűrő, bedolgozódik az ammónia az algákba.


Magasra növő növények mind nitrát igényesek, előfordul, hogy adagolni kell külön, különben ha felélik a nitrátot a vízben, tönkre mehetnek, nitrát hiány szokott lenni, főleg apró testű halaknál.


Én próbáltam belső szűrővel, alga telep lett, kevesebb világítással meg nagyon sötét lesz.


Példa 30 watt t8 elmenne fan3 szűrővel, 15 kék neon méretű hallal, ez viszont a növényeknek nem sok.


45 watt már jó, de ahhoz már külső szűrő kellene, nekem is kellett.

serafil 120 2 bővítő tokkal, mellé egy fan1 nem volt elég ahhoz , hogy ne árasszon el az alga.

Amint tettem rá külsőt siporaxal-szivaccsal onnantól fogyott az alga, cseréltem egy csövet növényesre, onnantól mehetett bokros is, levilágít a talajig.


Az lesz a problémád, hogy az akváriumod olyan mintha egy 250 literes akvárium szelete lenne a magassága miatt, ebből adódik, hogy erre a szeletre hasonló technika kell mint egy 250 literesre.


Akváriumoknál 5 cm magasság különbség már rengeteg.

2015. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!