Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Stendhal hal tartása?

Stendhal hal tartása?

Figyelt kérdés

Most kaptam ajándékba egy Stendhal halat. Akváriumot is kaptam mellé. (akié volt, megunta, és azt mondta vagy elfogadom, vagy elpusztul a hal)

A hal nagyon szép nagyjából 14-15 cm. AZ akvárium 90-100 literes lehet.

Hirtelenjében az itthon lévő dolgokkal díszítettem az akváriumot. Növényekkel, kövekkel, kavicsos aljzattal. Így most lett elég búvóhelye, és bár műnövények de abból is bőven van a vízben. Utána olvasgattam, hogy szereti a sötétséget, rejtett hely kell neki, mit eszik, hány fokos vízben érzi jól magát (ezt így is állítottam be) Hamarosan nagyobb akváriumot csinálok neki, ez csak a hirtelen megoldás. De még így is akadnak kérdéseim, amire örülnék ha válaszolnátok:

1. 200 literes akváriumra cserélném a jelenlegit,de akkor több halat is tartanék. Ebben az esetben elég a 200 liter?

2. Olvastam, hogy Stendhal hal elég agresszív, területvédő így ugyanilyen példányt ne tartsunk 1 akváriumba. Akkor milyen halakkal párosíthatom?

Utána olvasgattam, de okosabb nem lettem. Az egyik akvarisztikai oldalon ajánlották a vitorláshalat, hogy azzal elvan. Másik oldalon a vitorlás halat is támadó halnak írták le, hogy nem tűr meg ellenfelet maga mellett. Olvastam, hogy a Stendhal hal a piros színű halakra agresszívan reagál, viszont a másik oldalon ajánlották a mexicoi kardfarkú halat aminek jellegzetes piros, narancs színekben pompázik. AKkor milyen halakkal érdemes társítani?

3. Tervemben volt egy új akvárium de én neon halakat akartam telepíteni. A neon halak 4-5 cm hosszúak, vagyis jóval kisebbek mint a Stendhal hal. Jellegzetes piros farokrésszel. A leírtak alapján ne is álmodjak neonhalakról ha Stendhal hal is van az akváriumban?


Elnézést a kérdésekért, de szeretném a lehető legjobb körülményeket biztosítani a halnak ha már elfogadtam. Van akváriumom (mallawi sügérek) de A Stendhal halhoz még nincs tapasztalatom.


2015. jan. 24. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Tedd át a malawikhoz, sokan velük tartják, jobb neki mint 90 literbe.
2015. jan. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ bár nem a kérdésemre válaszoltál.
2015. jan. 29. 20:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak. Volt régen nekem is standhalom. 200 literes akvárium jó neki. Buvóhely mindeképp kell azt jól tudod. Nekem macracanthaval, neonokkal, corykkal volt együtt. Nem bántotta őket. Viszont érdekes módon a sziámi ormányosmárnát nagyon utálta, jobban mondva a kifejlett példányt. A 2 kisebbel nem foglalkozott,de mikor hozzám került egy kifejlett ormányos folyamatosan kergette, 0/24 -be előtte nem is láttam ilyet, el kellett ajándékoznom. Az állatkertbe a biotop akváriumba szumikkal machracantákkal van.
2015. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2015. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=pvR0AwccfJY


Ja meg ékfoltos razbórák is vannak mellettük.

2015. jan. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
200 literbe: 10 razbóra, 10 szumi meg a standhal.
2015. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dániókkal is lehet tartani, bár ahhoz a 200L a minimum úgy.
2015. jan. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!