Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csigaevő csiga Helena csiga...

Csigaevő csiga Helena csiga (100 literes akvárium molly, neonhalak, almacsiga, xipho, guppi)?

Figyelt kérdés

elszaporodtak a csigák az akváriumba ezek a kis fajta zöldesbarna színűek...gondoltam hogy kellene az akváriumba helena csiga hogy megritkítsa a csigákat

Tarthatom e ezekkel a halakkal együtt? hány darabot kéne vegyek ? mik az igényei? hasznos e az akváriumba ?esetleg valami más ötlet?



2015. jan. 25. 11:59
1 2
 1/11 anonim válasza:

Én hallottam erről a csigacsapdáról:


[link]

Utánna néztem a youtube-on és hatásosnak néz ki szerintem próbáld ki.

2015. jan. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hasznos a link ...de inkább így természetes módon csigaevő csigával szeretném kordába tartani az akváriumba lévő csigákat csak azt nemtudom hogy hasznosan működne a dolog vagy nem lenne jó

Almacsigával meglenne e stb ?

2015. jan. 25. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Helena az jó,4-5 db esetleg 6-7
2015. jan. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
kedves utólsó kommentelő! Szeretném megkérdzeni ez a Helena ez ha nincs számára táplálékot biztosító csiga akkor etetni kell?
2015. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
inkább 7-9 darab mehet bele :) megeszi a halkaját is
2015. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Köszi a választ lehet énis beruházok
2015. jan. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pusisz ***** válasza:
Nem tudom, de az almacsigát nem nézi kajának?
2015. jan. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 raptorus ***** válasza:

1) ha nem talál csigát, akkor fogyasztja a "lepattanó" kaját, esetleg a kisebb elhulló halat...külön, a többi lakó miatt nemnagyon érdemes/kivitelezhető az etetés

2) Halakkal semmi problémát nem tapasztaltam, mindenki teszi a maga dolgát. Én szerencsés voltam, 2-t vettem s szaporodnak (bár nem hermafroditák, kell egy fiú és egy lány). Az irodalom 4-6-t mondd, hogy tutira legyen mindkét nemből.

3) Cseresznye-garnélákkal sem kötözködnek, szerintem más garnélával sem

4) Almacsigát bizony táplálékként fogja kezelni....mega fajtársain kívül gyakorlatilag minden más csigát! :)

5) A csigacsapda, bár nem mondom hatástalannak, nálam csak részeredményeket hozott (összeszedett pár kisebb csigát, de az összlétszámot nem csökkentette jelentősen)

2015. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szereztem 4 darabot remélem hatásos lessz és szaporodni is fog .

Mennyire nőnek meg kb ?

2015. febr. 6. 16:59
 10/11 raptorus ***** válasza:
1.5-2 centisre...nem nőnek meg túl nagyra.
2015. febr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!