Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium felújítás után...

Akvárium felújítás után másnapra kifeküdtek a csigák, a halak kedvtelenek. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

70 liter.

Ami változott:

részleges vízcsere (állott csapvíz)

Új, erősebb szűrő 420l/h

erősebb világítás 2x15W 5000K

új növények

szerek, amiket használtam:

JBL biotopol (víz kezelő, stressz oldó)

JBL növénytáp-golyók

Easy Life Easystart (szűrőbaktérium elősegítő)

Easy Life Profito + Carbo (betartva az előírásokat, profitoból az előírt adag 1/3-a kezdetnek, Carboból pedig 1ml.)


Délutánra végeztem az átalakítással, látszólag minden rendben lezajlott, a halak vidámak és egészségesek voltak, mint előtte.

Másnap reggelre a csigák 80%-a az aljzaton feküdt, látszólag elpusztulva, mozdulatlanul. Kivettem őket, majd külön téve tiszta vízben néhány "feléledt".

A halak rá egy napra kezdtek rosszul lenni. A szűrő alatt, kedvtelenül és mozdulatlanul vannak, (kék és gyöngygurámik, 3db) néha feljönnek levegőért, úsznak 2-3 hosszt, majd visszamennek. Külső elváltozás: az oldalsó úszók töve enyhén vörös.

Végignéztem az összes gyakori díszhalbetegséget, de egyik sem jellemző kifejezetten rájuk.

Rá egy napra 50% vízcsere volt, de az állapotuk változatlan. Először a Carbo-ra gyanakodtam, de mivel a hatása régen elmúlt volna, + a vizet is cseréltem, ezt elvetettem.



2015. jan. 25. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínű sérült a biológia, sérült a baktériumok állománya, főleg ha új szűrő is van.


2-3 hét alatt áll helyre minden, nagyobb rendezkedésnél ez sajnos megvan mindig.


Heti 2x30%vízcserével tudod enyhíteni a magasabb ammónia, nitrit szinteket.

Van a rendezkedésnek egy pontos lemenete, ha picit eltér jön a baj, már 1-2 óra rendezkedés is katasztrófát csinál.

2015. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kevesebbet etess mellé, a baktérium kultúra semmi, az nem pótolja a nitritet lebontó baktériumokat.
2015. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, a csigáim elég strapabíróak, néhány hete kivettem néhányat, mert túl sok volt, egy kettévágott flakonba tettem őket ideiglenesen, friss vízzel, de semmi bajuk nem lett.
2015. jan. 25. 13:45
 4/7 anonim ***** válasza:

Én éves szinten 6-7 alkalommal rendezkedem, több akvárium van. Előfordul ,hogy 6 havonta restart van a növényzetnél, kinövik az akváriumot, nem segít a metszés.


Szűrő megy folyamatosan, tilos kihúzni!! kevés vizet le engedek, kiszedem a növényeket, apránként átmozgatom a talajt.

50%-ig le engedem a vizet, metszem a gyökereket, eldöntöm mi megy vissza.


Vissza pakolom a növényeket, feltöltöm teljesen az akváriumot, másnap koplaló nap.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezt minden akváriumnál 6-8 havonta megcsinálom, soha nem volt semmi.


Ha kihúzod a szűrőt, vagy új szűrő lett, akkor már pusztulhat el hal.


Ajzat függő is a dolog, egy ritkán bolygatott ajzatóból már szabadul fel annyi szerves hulladék ami terheli a vizet, ilyenkor vizsgázik igazán a szűrés.


Régebben 54 literben csúnya alga áradat és beteg halak voltak nálam is.

2015. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A régi szűrőt bent hagytad? Egyszerre tanácsos járatni őket, míg az új be nem népesül baktériumokkal.

Ha pedig mindenképp ki kell venni, akkor pedig a szűrőanyagot átpakolni, amennyire lehet.


Ha nem így volt, akkor persze ez már most mindegy. Ahogy írták előttem is, sűrűbb vízcsere, kevesebb etetés. Szerencsére a vízben, talajban is élnek bacik, szóval nem 0-ról indulsz, de legyél óvatos. Legyen pluszban is bekészítve víz, hogy esetleg rosszabbul lennének 1-1 hirtelen megnőtt ammónia koncentráció miatt a halak, tudj cselekedni.

2015. jan. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló gondom volt kb 5-6 éve. Habár én nem teljes átalakítást végeztem, hanem csak műszercserét, új szűrőt és fűtőt üzemeltem be, az új szűrő mellett benthagytam a régit is, tervek szerint még pár napig együtt működtek volna. Az addigi élénk halak délutánra furcsán kezdtek el viselkedni, köröztek, úszóikat összecsapták, elkezdtem menteni a legrosszabbul kinézőket plusz vízcsere, mindhiába, másnapra elpusztult az összes halam, garnélám, minden. :(

Miután elgyászoltam a több mint 3 generációból álló halállományt, a következő napon a növényeim is gyepáltabbnak tűntek. Szétkaptam az egész akváriumot, minden műszert, minden nagyobb követ külön-külön helyeztem lavorokba megfigyelés céljából, mindegyikbe ment vagy tucatnyi csiguszka kísérleti alanynak, és a fűtőszálas vödörben másnapra ismét elpusztult minden. Hagytam működni továbbra is, aztán egy hét múlva a tapadókorongjain furcsa elváltozást észleltem, mikor kiemeltem, a tapadókorongjai szinte szétfolytak a kezemben, feketés, gennyszerű izévé mállott.

Azóta összeállt újra az akvárium, minden rendben, a fűtő tapadókorong nélkül, csak lebegve, de kiválóan működik, nem volt túl fair tanulópénznek egy olyan műszertől, amit akváriumi használatra terveztek, mégis mérgező tapadókoronggal láttak el. A beüzemelés előtt anno áztattam pár órát, de ezen katasztrófa óta nagyon parázom az ilyenektől, és vagy három napig minden új műszert külön működtetek maréknyi csiga kísérleti alannyal, mielőtt a nagyakváriumba kerülnének.

Nálam a halak tünetei az alábbiak voltak:- először csak sok ásítás, levegőkapkodás

-úszók testhez csapása, lelapítása

-körbe-körbe úszás, először ritkábban, majd egyre gyakrabban, és egyre kisebb körök

-úszók véresre tördelése

-szem opálossá válása

-RIP

Az első stádiumban kimentett halak is végigmentek a skálán, nem számított, hogy teljesen új vízbe kerültek.

Nálam ez kb 5-6 óra alatt lejátszódott, ha nálad is észrevehetően idegrendszeri tünetek jelennek meg, akkor komolyabb probléma van a baktérium kultúra megbomlásánál.

2015. jan. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A túl sok fajta adalékanyag is lehet néha káros...azon kívül persze, hogy az adagot betartod! Nemfázhattak meg esetleg? Nálam ez előfordult.
2015. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!