Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért soványak a naphalaim?

Toma781 kérdése:

Miért soványak a naphalaim?

Figyelt kérdés
Van 4 kb 1 éves naphalam és 1 kicsit idősebb kb 2-3 éves. Mellettük van 4 aranyhal, nem bántják egymást de a naphalak nagyon soványak, az aranyhalak nem. Azt hallottam hogy lehet a bezártság miatt, de nem tudom. Mit tegyek?
2015. jan. 25. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Áh nem, nekem is voltak naphalaim, nem voltak soványak.

Én adtam nekik kukoricát. Belenyomtam a vizükbe pár darab kukorica szemnek a belsejét. A héját nem. Élő tubifexet is kaptak, vagy fagyasztott mysis vagy krill, ezek mindent megettek.

2015. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem csal az emlékezetem 80literes az akváriumod


Ma írtam egy kérdéshez, bemásolom ide, nekem így magyarázták ezt.

Nem neked írtam eredetileg!!!


"Jó példa a gömb akváriumokban tartott aranyhal, első nap eszik rendesen, másnap már a sok méreganyagtól keveset, utána csak egy csipetet, nem eszik utána csak annyit amennyitől nem fordul fel, nem öli meg a saját szennyezése. Ha többet adnak enni, akkor a bomló kaja már végez vele.

Mivel csak alig eszik nem nől meg, vissza marad a fejlődésben, erre találták ki az egyetemisták "alkalmazkodik a hal az akvárium méretéhez" természetesen mivel nem fejlődik ki az életkora is drasztikusan lerövidül.

Röviden, lesz egy csomó, fejlődésben visszamaradott, apatikus, ammónia és nitrit mérgezett, rövid életű halad.

"


Sokszor a soványság hátterében is a nem jól méretezett víztömeg van.

2015. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jha, nekem 160 literben voltak és mindig éhesek voltak. Vagyis így amikor közel mentem, elkezdtek ugrálni, így örültek, várták hogy már adjak nekik enni.
2015. jan. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem gurámi etetésről van videóm: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA

Ha valaki ennyi kaját ad enni 60 literes akváriumba, abba másnap már nem kell adni enni semminek, mert elpusztulnak a halak.

Jobb esetben nem akarnak enni annyit, a gazda vissza veszi a kaját, a halak soványak lesznek, vissza maradnak, de nem pusztulnak el.


Látatlanban 300-400 literbe tennék 4 aranyhalat, és négy naphalat, ott elérhetik a kifejlett méretet.

2015. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!