Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szoltok ehhez a talajhoz?

Mit szoltok ehhez a talajhoz?

Figyelt kérdés
JBL MANADO AKVÁRIUMI TALAJ

2015. jan. 25. 19:58
 1/10 Pendulum92 ***** válasza:

A kezdeti időkben a csapvizet is borzasztóan keményíti, minden vízcsere egy kis keménység és pH ingadozást jelent.


Ezt elkerülvén én 0-ás vízzel cserélnék 2 naponta vizet 100%-ban pár hétig, ami kioldja a keményítő anyagokat.


Hogy jót is mondjak róla, jó növényes talaj, laza, bacibarát.

2015. jan. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szinte minden agyag talaj cseszteti a vízparamétereket, nem rég írták, hogy egy másik talajnál a zacskóból kieresztés után minden hal elpusztult, azonnal sokkot kaptak.

Utólag kiderült kiszívta a talaj a keménységet.


A manado keményítése az még nem is akkora probléma.

2015. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Pendulum92 ***** válasza:
Nem is a keményítése alapból a baj, hanem ha erről nem tudsz, és cserélsz 30 % vizet, ugrál a vízkeménység össze vissza.
2015. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pendulum92 ***** válasza:
Én nemrég indítottam egy 40 literest, lágyítottam a vizet 200 ppm-re, majd másnap reggel olyan 400 ppm körüli tds-t mértem.
2015. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Pendulum92 ***** válasza:
Cseréltem ezután csapvízre az egészet, hogy majd azt nem keményíti, és pár nap után a 280 ppm-es csapvizemet felkeményítette úgy 480 ppm-re.
2015. jan. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy mértem, hogy 1 hónapig keményít.


Én szeretem a manadot, kemény agyag darabok, tartós talaj, nekem páncélos harcsák mellett, akik folyamatosan tuják most kezdi egyhuzamban a harmadik évet, mosva még nem volt, nem volt kiszedve, semmi negatívum nincs, pedig nem is talajporszívózóm soha.

2015. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Írhatnák a csomagoláson, hogy keményít, de úgy tudom a többi gyártó sem írja, csak fórumokon panaszkodnak, hogy azok meg lágyítanak nem is kicsit, viszik le a ph-t is, co2 adagolásnál jó az.


Nálunk sokat eladnak, nem igazán reklamált senki tudtommal, de azok valószínű nem mérik, én mikor cseréltem már olvastam fórumon mizu, készültem rá.

Itt is cseréltek rengetegen, nem vett észre senki semmit.

2015. jan. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pendulum92 ***** válasza:
Utólag azthiszem elolvastam a csomagolását, és van valami arról, hogy lehet benne sok kalcium(karbonát), és egy ideig keményíthet.
2015. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pendulum92 ***** válasza:
Ha valahogy átvészeli az ember a keményítős időszakot(vagy is a halak és a növények), akkor már nagyon jó talajt kapunk.
2015. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy vészeltem át, hogy egy 25 literes lavorba áztattam 1 hónapig :)
2015. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!