Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csak én gondolom úgy hogy az...

Csak én gondolom úgy hogy az akvarisztika állatkínzás?

Figyelt kérdés
oké hogy van szűrő meg minden de a halnak bezárva akár egy 200literes medencébe még sem olyan mint a természetes élőhelyükön. ( nem provokatív kérdés , csak jó lenne ha ellenérvelnétek , megcáfolnátok engem )
2015. jan. 25. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem az.Ennyi erővel a hüllők,madarak,kétéltűek tartása is állatkínzás,mert azok is be vannak zárva kis helyre.
2015. jan. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Főleg a madarak.
2015. jan. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sok hal tovább él egy megfelelően kialakított akváriumi közegben mint a vadon élő társaik. Pl Betta akváriumban nyugodtan békésen elúszkál , nincs riválisa aki miatt elpusztulhatna. Bár ez nem igaz mert sokan megveszik össze rakják márnákkal stb ... de az már az ember hibája mert nem kellően tájékozott a témában.
2015. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk azért madártartás és madártartás között is van különbség,van aki beb.ssza szegény hullámost egy 30x40x50-es kalitkába oszt kész.Aztán van,aki berakja megfelelő méretű kalitkába,naponta kiengedi,ez oké,mert a madár tud repülni.És van a 3.(a leghumánusabb(én is ezek közé tartozom)),aki épít külön nekik egy röpdét.


Ha ezek állatkínzásnak számítanának,és büntetnék is,én már 20 évet kaptam volna,mert van 3 akváriumom és 4 röpdém.

2015. jan. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem a páncélos harcsáim az akvárium jobb oldalán, elől vannak a legtöbbet, akárhányszor odanézek mindig ott dekkolnak, az a kedvenc helyük.

Elképzeltem, hogy mi lenne akkor, ha 10 méterrel nagyobb lenne az akvárium hosszúságra, mélységre, valószínű akkor is a nap jelentős részében elől dekkolnának, mert így sem mennek hátra. Biztonságban érezhetik magukat, nincs ami megegye őket, nyugodtak. [link]


Az ormányos márnák az akvárium bal oldalán, a HM-en vannak kifeküdve, valószínű ez tetszik a hasuknak, evésen kívül egész nap ott vannak.


A gurámik délután extrém pózokba ráfekszenek egy növényre, szinte majdnem alszanak, néha ájultan, kifakulva, esnek le a növény leveléről, úgy "bealszanak" nincs bajuk, évek óta csinálják, nem kell félniük semmitől, nincs ami megegye őket, belecsípjen, így nyugodtan pihennek, napközben aktívak, sok növény van, így el tudják magukat szeparálni a többiektől.

Biztos, hogy a természetben másként viselkednek mint akváriumban.


Észre vettem, hogy a kicsi garnélák nem mennek ki a nyílt aljzatra, félnek a fölöttük úszó neonoktól, ültettem HM-et az előtérre, pár hét alatt beterítette. Most a kicsi pár milis garnélák a HM között mászkálnak, 3-5 generáció van egyszerre, a nagyobbak már a HM tetején, a kicsik még alatta.


Nyilván van olyan aki betesz egy agresszív halat amitől a többi hal fél, stresszes, ez szerintem látszik. Vannak akinél rideg, üres az akvárium, nincs a halaknak lehetősége elszeparálódni.


Voltak törpe sügereim, láttam valami nem jó, csináltam egy barlangot nekik, ki sem lehetett őket robbantani onnan, nem érdekelte őket az akvárium többi része: [link] kb 10 centis távolságra mentek el a barlang szájától, messzebb nem nagyon.


Maga az akvarisztika állatkínzás-e, igen az, de nem a 200literes akvárium miatt, hanem ami 10 akváriumból 8 akváriumba megy, 54 literes, 20.000ft-os szett, bele a halak, 1 nap alatt rakjuk össze, másnaptól meg pusztulnak a halak, "sebaj veszünk másikat, biztos betegeseket fogtunk ki"

2015. jan. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az állattartás módjától függ: aki odafigyel az állatok igényeire, annak a keze között nem az, sőt, aki sérült / beteg állatot tart, vagy olyankor fogad be egy állatot, amelyik azonnali beavatkozás nélkül elpusztulna, lehet állatmentés is.

De értem, mire gondolsz, "az én két aranyhalamnak elég a 15 liter víz (nem számít, hogy a többiekének kell 1 150-200 liter), már két hete nálam vannak, és még mindig élnek, ergo "teljesen jól vannak" típus is gyakori sajnos - mint ahogy az 1 nm-en élő, elhanyagol kutya, a mini kalitkában senyvedő madár és társaik.

2015. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pendulum92 ***** válasza:

Ha jól értem, az akvárium méretét jelölöd meg oknak, amiért lehetséges az állatkínzás.


Szerintem ezért kell a lehető legkisebb halakat venni, és a nagyobbakat, csak arányosan nagyobb akváriumba. Van az a méret, ahol már megfelelő mennyiséget tudnak egyenesen úszni, nem érzik nagy korlátozásnak az üvegfalat.


Ha belegondolsz, a természetben egyetlen folyó, tó sem végtelen kiterjedésű, sőt, sok faj csak egyetlen élőhelyen fordul elő, mondjuk a part sekélyebb részein, a növények között, kis öblökben mondjuk. Tehát ott is sűrűn beleütköznek a partba, nem mennek ki a nyílt vízbe, mert ot rögtön elkapná őket valami ragadozó.


A legtöbb akváriumban tartott halunk zsákmányállat, ha úgy nézzük, ragadozóktól védjük meg őke, és ha megfelelő az élettér nagysága, alig érzik meg a bezártságot. De ez egy fontos szempont.

2015. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Állatkínzás akkor, ha a tájékozatlan emberek szűrő nélkül 30 liter alatt tartanak állatokat. Meg ha nem megfelelő a társítás...


De nem feltétlen tartom kínzásnak, hogy megfelelő méretű akváriumban van a hal. Például vannak olyan halak, amelyek egész nap, vagy akár több napig is egy helyben vannak és várják, hogy táplálék kerüljön eléjük.


Tegyük fel van 1 csapat cory 200 literes akváriumban. Sokszor láttam, hogy egy helyre csoportosul az összes hal, csak akkor mennek el onnan, ha etetés van. De az etetés vége után visszatérnek oda pihenni. Vagy például sok hal van, mely a természetben is kis üregekbe húzódik, mert ott érzi jól magát. Nemrég láttam a TV-be, hogy van olyan hal, mely ki sem megy a barlangjából még táplálkozni sem, hanem az ivadékai hoznak neki enni.,

Vagy sok hal a növények között vár mozdulatlanul a táplálékára. Vagy mondjuk sok hal van, ami a partmenti növényzet között él. Nem megy mélyre, mert a ragadozók megennék. Tételezzük fel hogy a partmenti dús növényzet 100 cm-re nyúlik be a tóba, az átlagos vízmagasság legyen 40 cm, és vizsgáljunk meg 60 cm hosszan a parton (ez 200 liter). Lefogadom, hogy több állatot (cory, csiga, stb.) találhatunk az Amazonas mentén itt, mint egy profibb akvarista akváriumában.


Szóval ha a halak sokáig élnek a természetben élőkhöz képest, és ügyelünk arra, hogy ne mérgeződjenek meg, akkor szerintem nem állatkínzás.

2015. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet látni a hal testbeszédén hogy mennyire viseli meg a bezártság.


Volt régen pár endler guppim 1 méter hosszú akváriumban, akik az akvárium közepén keringtek egy 30centis sávban. Nem használták ki a területet. Nem érdekelte őket hogy mekkora helyen vannak, elég lett volna nekik 40 literes akvárium is ugyanúgy.


Egyszer meg találkoztam egy klausztrofóbiás razbórával, akit egy tóból fogtam ki. Fel-alá úszott az üveg mentén idegbajosan. Télire tettem akváriumba, nyáron elengedtük.

Ő boldog volt amikor újra szabad lett, az biztos.


A tengeri halaim meg örző védő öreg nénik, akik így állnak az ajtóban. Mindegyiknek van egy köve, egy korallja, egy kagylója, vagy valamije amiben lakik és azt a területet birtokolja, védelmezi. Röghöz kötött halak, nem nagyon akarnak úszni. A 160cm hosszú akváriumra amikor ránézek, minden hal szinte mindig ugyanott van. Bohóc baloldalt, Okinawa jobboldalt, kék halak középen..stb. Az Okinawa szokott néha szomszédolni, de a bohóc soha nem megy át jobboldalra. Bohócnak nagyon kevés az igénye, ő egész nap élvezkedik az anemonában, más nem is érdekli. Azon kívül csak eszik. De ha beteszek egy új halat, akkor az egész összeszokott lakóközösség összefog ellene. Volt rá példa, hogy egymásnak segítettek közösen az új hal ellen.

Aztán végül megszokták az új halat és befogadták, de 2 napi figyeltem, hogy nem bántják e. Nem bántották, csak el akarták ijeszteni, most meg már nagy haver ő is. Szerintem ezek a halak tök jól elvannak itt.

2015. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése:) valahol én is állat kínzásnak de valahol állatmentésnek is.Mert ha belegondolsz hogy ha a természetben élne lehet épp éhezne,télen szétfagyna (ha olyan vízben van) vagy most tépné szét egy hal.Én tartok aranyhalakat de a Ligeti tó tele van kis guppi félékkel és télen már nagyon hideg a víz és az élelmük is kevesebb mertnem megy ki a hidegbe annyi ember hogy dobáljanak nekik kaját (kenyérre meg ilyenekre gondoltam)...és tél elején töksokat kifogok a tóból,haza viszem őket egy nagy akváriumba,algagombócokat is berakok nekik hogy ne legyen sokkal másabb nekik a víz és akkor itthon felhízlalom őket,a hasas halak megszűlnek és a kicsiket külön rakom és nevelgetem ameddig nagyobbak nem lesznek mert a tóban úgyis csak megennék őket.És tél végén-tavasz elején amikor már nincs fagy,vissza engedem az összeset a tóba:) szóval ezt a részét én mentésnek hívom:)
2015. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!