Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aki ért az akváriumokhoz az...

Aki ért az akváriumokhoz az válaszolna pár kérdésemre? Most indítottam el az aksimat de csak gond gondot követ?

Figyelt kérdés

van egy 30l es kocka akváriumom akasztós szűrővel és led világítással, red moor fa és jávai moha van benne ami vasfára van kötve.


Megvettem, berendeztem, feltöltöttem vízzel és bekapcsoltam a szűrőt. Vettem bele ilyen akvárium inditáshoz való baktériumokat amiket rendszeresen az előírtnak megfelelően csepegtettem bele. majdnem 3 hétig ment halak nélkül az aksi majd vettem bele 10db nano halat (ékfoltos razbórát) viszont az akváriumom vize nem szép tiszta, algásodik és opálos a víz teteje azt mondják, hogy biológiai hártya. Mit tudok tenni kérlek segítsetek!


(én egy eheim pick up 2006 os szűrőt akartam venni az aksimba de azt mondta az eladó, hogy felesleges mert tökéletes az az akasztós szűrő amit adnak hozzá és mutatta, hogy van a boltba ugyan olyan működő akvárium mint amit én veszek és néztem tényleg ugyan az a szűrő, világítás, méret volt és gyönyörű volt a víz meg minden. gondoltam is magamban, hogy normális az eladó hogy nem arra megy h minél többet ott hagyjak, mert mondta h nem kell az eheim szűrő)


2015. jan. 26. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mobilrol ennyit tudok segiteni: https://www.youtube.com/watch?v=6OyVb-vlUAc
2015. jan. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Platypus ***** válasza:

Először is az ékfoltos razbóra nagyon nem nano hal. Nézd meg a kifejlett méretét, teljesen alkalmatlan nano akváriumba. A verébrazbóra vagy a moszkító razbóra jobb választás lett volna. A helyedben megpróbálnám elcserélni őket.


A szűrésed nem biztos hogy gyenge, lehet éretlen is. Hiába a bacikultúra, a 90%-uk nem valódi szűrőbacikat tartalmaz. A kezdeti ammóniamérgezést segítenek megelőzni, de az igazi szűrőbaciknak ugyanúgy sok idő és megfelelő körülmények kellenek. Az idő nálad megvolt, de nem írtad hogy ettetted volna a bacikat a halak előtt. A helyedben egyszerűen várnék pár hetet, simán beállhat még az akváriumod magától.

2015. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
persze szórtam bele haltápot akkor is amikor nem voltak benne halak!
2015. jan. 26. 08:58
 4/11 Platypus ***** válasza:
Közben megnéztem a videódat. A sok fa is okozhatja ezt a kezdeti időben. Rengeteg szerves cucc oldódik ki belőlük. Idővel elmúlik. Illetve ez biztos 30 liter? A kezed méretéhez képest 10-nek se tippelném. Vagy nagyon nagy kezed van.
2015. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sok a hal. 1 db razbora méretű halra szűrés mellett is 10-15 liter vizet kel számolni.
2015. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
bocsánat rosszul írtam, galaxy razbora. neten nano halnak írják és 30-40 literre 10 halat írnak.
2015. jan. 26. 09:08
 7/11 A kérdező kommentje:
ha veszek bele még egy szűrőt az esetleg megoldást jelenthet?
2015. jan. 26. 09:15
 8/11 anonim ***** válasza:

A videódat nem láttam, egy hasonló példát tudok csak mutatni.


Pl nekem volt egy ilyen 35 literben:

https://www.youtube.com/watch?v=YLxIL_2cKdU&x-yt-ts=14219146..

Ebben nem sok fa volt.


Ha te úgy látod, hogy nálad a fa penészedik, vagyis a fán fehér dzsuvák keletkeznek, majd az akvárium üvegén is fehér penészfoltok jelennek meg, akkor cserélj 30% vizet és vedd ki a fát mielőtt berothad az egész akváriumod.


Nagy vízmennyiségben nem okoz gondot egy kis penész, de ha kevés a víz és nincs ki megegye (algaevő halak, csigák), akkor bedurranhat tőle a víz, aztán nézheted a döglött halakat.


Akasztósból nekem 35 literen egy HBL 701 szűrő volt. Ennek 2 tartálya van, plusz egy felszínleszívója is, ami azért érdekes, mert így a felszín nem lehet hártyás, akármit rontok el. [link]


Ezeket a halakat én 1-2 hónap után áthelyeztem egy 70 literesbe, mert kicsit sokan voltak, és a 70 literre is ugyanezt az akasztós szűrőt tettem, plusz mellé egy aquael fan2 belsőszűrőt is.


Baktériumot nem tettem az akváriumba, nem szoktam és a víz opálossággal így sem volt probléma. Bár én nem tiszta csapvizet használok, hanem a felét ozmo vízzel töltöm fel, mert nálam nagyon kemény a csapvíz és így jön ki nagyjából 10 nk-ra a vizem, ami ezeknek a kis halaknak megfelel. A galaxynak is, bármelyiknek kb. Még ha ékfoltosod lenne, annak is lágyítani kellene a vizét szerintem.

2015. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Muszaj kivennem a fat az akvariumbol?:S amugy igen peneszedik a fam. Tudok ellene tenni valamit?:/

Nagyon tetszik a fa es draga is volt :( nem szeretnem kivenni.

2015. jan. 27. 01:03
 10/11 Platypus ***** válasza:
Nem kell kivenni, de nem ártana jóval gyakoribbra venni a vízcseréket és aktív szenet használni legalább addig, amíg a penészedés végleg el nem múlik.
2015. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!