Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akváriummal kapcaolatb...

Filmkritikus kérdése:

Tengeri akváriummal kapcaolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és már kb 5-6 éve foglalkozom édesvizi akvarisztikával kissebb nagyobb szünetekkel. Nem tartom már magam kezdőnek mert jó pár könyvet kiolvastam és tapasztalat is van bőven. De most úgy döntöttem hogy megpróbálkozom egy tengeri akváriummal. Nem óriási tankra gondoltam hanem kb 100-130 literesre úgy hogy tennék bele 1-2 bohóchalat,nyálkahalat,korallokat,rózsát a bohóchalaknak,rákokat és talán még 2-3 bohóchalnál is kissebb halfajt. Tudom hogy ha normálisan akarom csinálni akkor 200ezer forint alatt nem fog kijönni de van pénzen csak egy a gond. Olyan ilyesztően írnak mindenhol a tengeri akváriumokról pl hogy a víz minőségére 100féle módon figyelni kell, ja és ami végképp megijeszt az a fehérje haboztató. Képtelen vagyok internetről megérteni a működését és külföldön élek szóval nemtudok szakemberhez fordulni mert annyira nem beszélem a nyelvet. Segítsen valaki amiben csak tud köszönöm.

2015. jan. 27. 04:01
 1/7 anonim ***** válasza:

A lehabzó egy viszonylag egyszerű szerkezet. Légbuborékok segítségével megköti a vízfelületen a szennyeződést, mielőtt az még tovább bomlana, majd barna hab formájában eltávolítja. Szerintem ez a legkevésbé ijesztő, ha tengeri akváriumokról beszlünk.

Az viszont tény, hogy minél kisebb az akvárium, annál nehezebb hosszú távon jól működtetni. Ha komolyan érdekel a dolog, akkor minimum 200 literrel próbálkoznék, amennyiben van rá pénzed.

2015. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lépj be ebbe a csoportba, ott fognak tudni segíteni.

(tengeri akvaristák közössége)

[link]

2015. jan. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy szépen berendezett 200 literes akváriumot úgy hogy nem mindenből a legolcsóbbat veszem meg úgy mennyiből lehet kihozni?
2015. jan. 27. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Van 20 ezerért is hal, meg van 3 ezerért is.


Soha nem figyelek a vízminőségre és nincs semmi.

Semmivel sem nehezebb mint egy édesvizi akvárium. Könnyebb is, de ha nincs kifúrva, akkor csak a kínlódás van vele. Kezdd úgy, hogy egy fúrt akváriumot veszel.


Én az akvárium oldalára fúrattam egy lyukat, egy pvc lefolyó csövet belecsavaroztam, a földre mellé tettem egy 60 literes műanyag hordót, amibe lefolyik az akvárium vize. A hordóba tettem egy vízpumpát slaggal. A pumpa a slagon keresztül nyomja fel a vizet az akváriumba. Tehát kering egy hordó és az akvárium közt a víz.


Van egy RO vízlágyító készülékem a fürdőszobában, azzal készítem a lágy vizet. Néha veszek egy doboz tengeri sót. Van egy sűrűségmérőm is. Bármelyik tengeri akvarisztikai boltban megkapod ezeket.


Vödörben keverem össze a lágyvizet a sóval, én már tudom mennyi só kell bele, de eleinte még sűrűségmérővel néztem.

0,023 -ra kell keverni hogyha csak halak vannak benne. 0,025 -re ha a koralloknak akarsz kedvezni

A kettő közt is jó.

A sós vizet beöntöd az akváriumba.


Az akváriumba 100 literenként 10 kiló koralzuzalék és 10 kiló élőkő kell nagyjából. Persze el lehet térni ettől, de nekem lehet kb ennyi van. A hordóba én a rondább köveket tettem. Szűrésnek jó az is.


A vízfelszínt erősen hullámoztatni kell, ehhez lehet kétoldalra tenni egy-egy mágneses áramoltatót, szembefordítva egymással, ráirányítva a kövekre, hogy a lyukacsos kövekben lévő mikrofauna is kapjon egy kis áramlatot és oxigént.


A tetejére kell tenni lámpát. A kék és fehér fénycső az ideális, aztán várni kell amíg megtörténnek az algaváltások. Először barna, zöld, majd lila mészalga alakul a köveken. Az üveget eleinte lehet hogy sűrűn pucolni kell.


Szerintem célszerű olyan akváriumot választani, ami nem túl mély, hanem az alapterülete nagy, hogy a lámpa ne az üveget süsse, hanem az akvárium közepét és akkor nem lesz algás az üveg. Később ritkábban kell takarítani, mert a baktériumok, apró állatok elkezdenek szaporodni benne.


Éjjel a kis csigák és csillagok kimásznak a kövekből, felkúsznak az üvegre, onnan leeszik az algát. Nappal lemásznak a talajba, így mozgatják a talajt is egy kicsit.


Nem baj ha van benne zöldalga, mert lesz olyan hal, ami azt is eszi. A halak betelepítése előtt célszerű sokat várni, mert akkor planktonok, rákok és mindenféle olyan kisállatok is el tudnak szaporodni, amik a halaknak jók lesznek tápláléknak.


A mindenevő és algaevő halaknak tehetsz be direkt caulerpa algát. Sokan nem szoktak, de a halak rágcsálják ezeknek a vékonyabb szálait. Nem kell hagyni hogy a caulerpa túlszaporodjon, néha ki kell gazolni.


Nekem a 3 akváriumból csak az egyikben van lehabzó, a másik két akváriumban nincs semmi és halak mindegyikben vannak legalább 3 éve. Minden halnak van egy kis élettere, nem telepítettem túl egyiket sem, hogy ne kelljen vele sokat foglalkozni.


Nincs vele több meló, mint egy édesvizivel. Annyi a különbség, hogy ehhez néha kell venni sót. Meg ha van bent virágállat, azokat etetni kell.


Pl nekem szaporodott legutóbb a Stichodactyla tapetum, csinált 7 gyereket és most azokat etetem mindennap fagyasztott kajával, hogy nőjenek meg. Ez ilyen:

[link]

Meg vannak rózsák, néha azokat is etetem.

Entacmaea quadricolor. Ilyenek és a bohóchal ebben él:

[link]

2015. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a hableválasztó az inkább csak lehúzás? Én csak egy akváriumot szeretnék egyenlőre de azt úgy akarom beállítani hogy béke és szimbiózis legyen. 100 literesbe 1-2 bohóchal és 1-2 nyálkahal elfér? Utolsó kommentelő: amit elősször írtál az a vödrös dolog az mit szólgál? Miért szükséges keringetni egy vödörbe?
2015. jan. 27. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 120 literbe: 1 bohóc, 1 ecsenius bicolor, 1 sárgafarkú kék korallsügér, 1 okinawa goby, 3 calcinus elegans.



Nekem 3 féle bohócom van és ők külön vannak téve, mert különben megtépik egymást. Ha egy féle bohócból van kettő, lehet hogy a nagy nőstény cseszteti a kis hímet. Szerintem az a biztos hogyha csak 1 bohócot tartasz 1 akváriumban. Persze amíg picik addig nincs gond, sokáig együtt úszkálnak, aztán ahogy kezdenek ivarérettek lenni, gondolnak egyet és elkezdik bántani egymást.


A sós víz felhajtó ereje miatt a kosz az akvárium vízének a tetejére száll fel. Azért kell kifúrni az akváriumot, hogy a víz tetejéről a kosz lefollyon. Útközben nekem van egy adag perlonvatta. Fentről a víz ráfolyik a vattára, és úgy megy le a hordóba. A vatta idővel fekete lesz, akkor kidobom, és rakok újat.


A lehabzó is összeszed fekete koszokat és nekem az egyik akváriumban van lehabzóm, de a másik 2-ben nincs. Ahol nincs, oda nem is tervezek venni, mert így, hogy látom mit tud, feleslegesnek tartom.


Például erre nekem azt mondták, hogy egy 100 literes akváriumhoz jó: [link]

Nekem ilyen van és szerintem ez annyira nem csúcs.

Lehúzás, vagy nem, hát azt nem tudom, de a műanyag, amiből van annak az előállítása minimális összeg, ahhoz képest meg elég drágán adják. De minden tengeri akvarisztikai cuccal ez van, hogy drágább mint az édesvizi.

2015. jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lehabzó a tengeri akvarisztika alapja. Kezdőnek semmiképp nem ajánlott nélküle egy métert sem menni.
2015. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!