Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 6 db Korallsügér és két...

6 db Korallsügér és két bohóchal tartására ideális egy 160L akvárium?

Figyelt kérdés

Az akvárium 160L lenne (100x40x40cm)... Ez elegendő ezen halaknak? 2 db Amphiprion Ocellaris vagy(!) Amphiprion Clarkii, bár utóbbi, ha tényleg agresszívebb -mint sok helyen olvastam-, akkor nem kell. Akkor maradok a közönséges bohócnál. Ugye nekik kell a Tengeri-rózsa is. Akkor szeretnék még 4 vagy 6 Korallsügért, hogy szépen rajokba rendeződjenek, de nekik így elég sok búvóhelyet, barlangocskát kell majd kialakítanom, elhelyeznem... Chromis viridis a legszimpibb számomra. Vagy még a Pomacentrus auriventris is egy jelölt... Esetleg mind kettőből 3mat, 3mat? Vagy az úgy hülyeség? Esetleg egy 180+ L-es aksiba 100%-ig ugyan ezzel a felállással 5-5 db? Akkor még szeretnék nagyjából utolsó "elem"ként az akváriumba Clibanarius tricolor-t. Olyan 3 db-ot, de nem tudom, hogy -mivel a halakra úgysem jelentenek veszélyt- nem e bántják egymást, mert az még oké, hogy kirángatják egymást a házból (persze raknék be eleget, különböző méretekben), viszont azt nem szeretném, hogy komolyabb kárt tegyenek egymásban.


Szerintetek, hogy lenne a legmegfelelőbb?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#hal #víz #felszerelés #tenger #pénz #Pomacentrus auriventris #Clibanarius #Amphiprion Clarkii #Ocellaris
2015. jan. 28. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Én bohóchalból 1 akváriumba csak 1-et rakok, ha több van akkor balhéznak. Nekem a black ocellaris a kedvencem.

Csak ocellaris változataim vannak, clarkii az nincs, arról nem tudom semmit.


A bohóchalak rózsa nélkül nem döglenek meg.

Nekem a sárga bohóc a zöld quadricolorba ment bele.

Az egyik fekete bohóc a piros quadricolorba ment.

A másik fekete bohócnak meg hiába adtam egy piros quadrit, nem akar belemenni, pedig még oda is zavartam, sőt bele löktem hálóval, de úgy sem hajlandó. Hát nem szereti, így neki nincs rózsája.


A chromis szép, de könnyen megdöglik, megpróbálhatod azért, bántani nem fogja őt senki, csak etetési gondok lehetnek vele.


Szerintem szép a fridmani, és ez jól bírja a magas nitrátszintet, ha nem cserélsz vizet azt is. Ez olyan strapabíró mint a bohóc, de csak 1-et lehet betenni: [link]


Amblygobius Rainfordi-ból lehetne rajt csinálni:

[link]

Nekem 1 van, kicsike kis aranyos. Ez enyém más színű, inkább ilyesmi: [link]


Pomacentrus auriventris-ból 1-et biztos lehet. Többet nem tudom, mert nekem olyan van, hogy 1 sárgahasú + 1 sárgafarkú együtt. Nem teljesen ugyanolyanok, de a színük megegyező és az első pár napban durván harcoltak, aztán megszerették egymást, most együtt élnek, egy követ védenek közösen. De mi lett volna hogyha nem barátkoznak össze? Ha gond van, nem is lehet kivenni őket, annyira jól úsznak és elbújnak a kövek közt. Egy bohócot kézzel is kikapsz, ezt hálóval sem sikerül, csak ha kipakolod a egész akváriumot. De van hogy belemegy a kőbe és csak kővel együtt tudod kivenni.


Clibanarius tricolor rákból lehet többet tenni.

Nekem remeterákokból van kéklábú, piros lábú, és van nagy 5centis, meg pici 1 centis is, és elmennek egymás mellett.


De szerintem előbb az akváriumot rakd össze, aztán majd ha az megvan és működik, akkor gondolkozz a halakon.

2015. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!