Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak mennyit élnek? Van...

A halak mennyit élnek? Van olyan hal aki felismeri a gazdáját?

Figyelt kérdés

Pl. egy bohóchal, egy muréna, vagy egy tengeri csikó mennyit él?


Valamint létezik olyan hal aki felismeri a gazdáját és nem fél tőle?


Köszi!



2015. jan. 28. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Bohócból van egy 16 éves az egyik boltban.


A muréna általában nem lát jól, a szaglása jó, így nem ismer meg senkit, csak a rezgéseket érzékeli. Ha benyúlsz a vízbe, elbújik, de a tűhegyes fogai miatt veszélyes, mert ha véletlen megharap, az nagyon fáj.


A tengeri csikó védett, nem árulják.


Okos hal a Canthigaster Valentini, ő megismer, de ő minden alsóbbrendű élőlényt megkajál, remeterákokat egyből megcsipkedi. A kőkorallokat is. A lágykorallokat és a tengeri rózsákat nem. Tud ugrani, ezért ha egy 50cm magas akvárium 35 centire van töltve vízzel, abból nem ugrik ki. Ha nincs perem, akkor tetőt kell tenni az akváriumára.

2015. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szóval a Valentini-nek 15centi perem kell minimum.
2015. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Barátom a Pseudocheilinus hexataenia-t okosabbnak látja.

Nem tudunk velük beszélni, szóval kitudja.

Ami biztosan felismerne, az polip lenne, de azt hagyjuk.

2015. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem köszi a válaszokat! Ment a pont :) Én még a dobozhalról hallottam, hogy elég okos, bár nem tudom... Minden esetre róla azt írjak, hogy meg is meri a gazdáját, ideális családi kedvenc.


Annál a bohóchalnál ez egyébként extrém eset, vagy minden példány hasonló ideig él?


A tengeri csikó biztos, hogy védett? Ebben a boltban vagy 4-5 fajtát árulnak, 20-30 ezer forint között.


[link]


A linkelt példány a legdrágább fajta amit itt árulnak azt hiszem, de minden esetre a legnagyobb. Szóval szerintem nem védett. Vagy ahhoz, hogy valaki itt megvegye valamilyen különleges engedély kéne? (Mondjuk itt árulnak cápákat is és ott írjak, hogy csak nyilvános akváriumban tarthatóak)

2015. jan. 29. 01:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem tropheusaim vannak, valamilyen szinten biztos felismernek, mert ha vendég van nálam akkor egy ideig ijedősök, idő kell amíg teljesen megnyugodnak. Munkából hazaérve pedig mindig a frontüveghez összegyűlt banda fogad, kajáért kuncsorogva :)

2015. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Védett állatot is lehet árulni, ha fogságban szaporított. Nem előzetes engedély kell hozzá, hanem igazolás a származásról(CITES papír) amit a tenyésztő állít ki, plusz be kell jelenteni a hatóságoknál, hogy mid van.
2015. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A frontosák, gibberosák is felismerik a gazdájukat. Még simogatni is lehet őket és kézből etetni.
2015. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom akkor ezt a tengericsikós dolgot.

Lehet hogy a Hermina úton láttam kiszárított csikót 500 Ft körül. Nem biztos, de rákok vannak ott kiszárítva és csikó is rémlik. Bár lehet hogy az csak fülbevaló volt és nem igazi. Pár éve az aqua depóban árultak 20ezerért élő csikókat. Én néztem őket, és mindig pofára estek. Azért nekem nem is tetszettek, olyan kis nyanvadtak voltak. Később megszüntették az összes tengeri állatot.

Már nem lehet kapni ott semmit, csak édesvizi cuccok vannak, aqvafauna néven.


Egy csikós akváriumot amúgy könnyű berendezni. Kell bele egy csomó caulerpa alga, egy lassú áramlat, és szerintem 50 liter is elég neki, mert így alig úszkál, csak egyhelyben áll, kapaszkodik az algák ágaiba. Lehet betenni barna színű legyezőkorallt, azért olyat, mert akváriumban csak az marad meg, az fotoszintetizál, nem kell etetni. A csikó, élőhelyén is gorgóniákba kapaszkodva él. Csak a csikóhalnak naponta többször kell adni fagyasztott kaját.

2015. jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!