Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a halak mekkora akváriumb...

Ezek a halak mekkora akváriumba férnek el?

Figyelt kérdés
Nemrég vettünk egy 54 literes akváriumot és most hogy jobban utána olvasgattam (tudom nem most kellett volna de nem nekem vettük) felmerült a kérdés bennem hogy mennyire férnek el a halak az akváriumban. Halak: 1 hím betta 2 nőstény, szivárványos guppi 1 hím 2 nőstény, molly 1 nőstény 1 hím, 6 neonhal,platti 1 nőstény 1 hím, vitorláshal 1 nőstény 1 hím, továbbá 2 csiga sok növénnyel.

2015. jan. 29. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
150, inkább 200.
2015. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
10%
nekem peldaul 37 literesbe van 15db
2015. jan. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Halászlének még jó lehet!
2015. jan. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

A vitorlásokig 100 liter elég lenne, de olyannyira eltérőek az igények, hogy akkor sem működne.

Példa a neon stresszes hal, nem jó sok hallal tartani, 22-24 c.fokot igényel és nyílt úszóteret.

A neon ellentettje a betta, 26-28 c.fok, sok búvóhely és dús növényzet, hogy a nőstények el tudjanak bújni.


A vitorlások már alaposan kitolják a litert, nagy úszóteret igényelnek, elevenszülőkkel amúgy sem célszerű tartani őket, 150-200 liter kellene, de a társítás így sem lenne jó.


Ennyi halhoz, porózus, apró szemcsés, baktériumoknak alkalmas talaj esetén is kellene 1 liter szűrőfelületű szűrő, akár több kisebb is jó.


Nagyon átvertek a boltban, nem vagy egyedül vele.

2015. jan. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors választ, ha mondjuk kétfele bontanám a társaságot mit ajánlanátok? Mekkora akváriumot vegyek mellé, melyik halak menjenek át?
2015. jan. 29. 19:34
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megmondani, jelenleg az 54 literes akváriumod alkalmas

plattiknak, gupiknak.

Ha sok növény van akkor talán a 3 betta, de ott is a hím kérdőjeles, ha ivarérett lesz menyire szekálja majd a nőstényeket, előfordul, hogy külön kell tenni egy 30 literesbe, legjobb magába tartani.

Együtt a guppi, platti, betták már szerintem sok, a guppik megcsipkedhetik a bettát.


Van még a molly 1 nőstény 1 hím, 6 neonhal, vitorlás halak.


Biotópba egy 24-25 c.fokos vízbe szokás tenni neont és vitorlást, a vitorlások idősebben bolondok, addigra a neonok már nem élnek, hallottam már olyat, hogy ahogy hullanak a korosodott neonok úgy pótolták őket, így működhet a neonhal-vitorlás páros sokáig.

Viszont a neon-vitorlás összeállításhoz több neon kell jóval.

A neonok a talaj fölött úsznak szívesen, rajban, rajhalak így több kell.


Nekem voltak vitorlások, nem ilyen szép környezetbe de pont így tartottam őket: https://www.youtube.com/watch?v=9gXVgWLbZ-g

Nálam 300 literes akvárium volt, 6 vitorlás, a nemeket megállapítani soha nem tudtam, elvileg nem is lehet, a talajon páncélos harcsákkal.

Sügéralakuak közé tartoznak, így agresszívek egymással, ha több van akkor oszlik az agresszió.

Papiron lehet 2-3 vitorlást tartani, szerintem hülyeség, ha kiválik egy pár akkor elverik a maradék hímet, ha van 4-5-6 vitorlás akkor lesz egy domináns hím, a többi hím ha van meg kifordul előle.

2015. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval itt nehéz okosnak lenni.


A. akvárium, jó nagy, abba a vitorlások neonok, több vitorlással, neonnal.

B. akvárium 100 liter körüli a nagyra növő molli miatt az elevenszülőkkel.

C. akváriumba ami jelenleg van, 54 liter abba a betták, készenlétben egy 30 literes ha külön kell pakolni a betta hímet.

2015. jan. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerinte hülye vagy mert a bettát külön kell rakni
2015. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
ja értem, köszi hasznos volt.
2015. febr. 9. 21:59
 10/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha veszek egy 140literes akváriumot, akkor melyik halak mehetnek bele?
2015. febr. 9. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!