Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen élőlény lehet?

Milyen élőlény lehet?

Figyelt kérdés

Az akváriumom kavicságyában az üveg szélénél, egész véletlenül megláttam egy kb. 4-6mm hosszú, barna színű takony szerű lényt. Amint közelebb hajoltam, behúzódott a kavicsok közé. Mi lehet vajon? Nem fog elszaporodni? Ugye nem ártalmas a halakra, garnélákra?


(Kis 20 literes garnélás akksiról van, szó, de még garnélák nélkül... egyenlőre a növények terjeszkednek csak, és ha szépen benőtték, jönnek a garnélák.)



2015. jan. 30. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
nem pióca?a tubival bekerülhet ,ilyenkor az egész akváriumot ki kell tisztítani.
2015. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy planária?

az amúgy ártalmatlan a többi akváriumi állatra nézve

2015. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozz ide hátha tudja valaki,meg egy kép nem ártana róla.

[link]

2015. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

planária! igen, eléggé hasonlít rá.

Mit tudok vele csinálni? Bánthatja a halakat, vagy majd a garnélákat?

2015. jan. 30. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy tudom van olyan planária ami ragacsozza az üveget ebbe bele ragadnak a kicsi garnik utána megeszi őket.


A garnélákat és a planáriát együtt irtani nem tudod, ki kell mentened a biológiát ellenőrizve a szűrőtöltetet nincs-e rajta planária.

A garnélákat össze szedni egy garnéla csapdával, majd a halakkal együtt át egy edénybe a szűrő kíséretében amit járatsz, az akvárium vizéből minél többet kimenteni.


Az akváriumba meg kell tenni kutyáknál használatos féregtelenítőt, annyit amennyinél látod, hogy kicsinálja a dögöket.

Ha kinyiffantak akkor jó sok feltöltés majd vízcsere, utána mehet vissza minden, akvárium víz, szűrő, halak, garnélák.


Érdeklődj azért hátha van más lehetőség is, én erről hallottam, kézenfekvő, hogy hatásos, de lehet van más lehetőség is, mást én nem ismerek, növényeket ez a verzió nem bántja.


Persze fenti is saját felelősségre, nem érdemes sok féregtelenítőt használni, annyi elég amitől feldobják a bakancsot.


Garnéla csapda: [link]

2015. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van valami csapda is, keress rá a neten https://www.youtube.com/watch?v=4Q_rve7nSek
2015. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!