Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elfogja bírni az akváriumot?

Elfogja bírni az akváriumot?

Figyelt kérdés

Vettem egy 54 literes akváriumot? 60*30*30

Csináltatás alatt áll egy szekrény ( 70*35*71), ami ugyan bútorlapból készül, de dupla az oldala, a teteje, és az alja is, hátulja meg farostlemez, alja 4 fém láb a sarkain, és egy a közepén. elfogja bírni? nem fog rámszakadni?



2015. jan. 30. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ebből a konstrukció nem derül ki, de valószínűleg igen, 54liter az nem sok.
2015. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen de ugye az akvariumnak is van sulya plusz kovek miegymas
2015. jan. 30. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:
elbírja
2015. jan. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Csabeszkusz99 válasza:
Szerintem el kell hogy bírja, nekem is volt egy 50 literes...
2015. jan. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pusisz ***** válasza:

Ezen 320 literes aksi van. A tetején fenyő lap van a bútorlap is pont jó. A lényeg, hogy alatta legyen merevítés keresztbe. A bútorlap, ha csak a széle van megtámasztva, meghajolhat (ilyen a szerkezete). Alá tegyél mindenképpen vmilyen hungarocell, vagy polifoam lapot.

[link]

[link]

2015. jan. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szélességében nem szerencsés, hogy nagyobb az asztal.

Mondjuk nem sokkal, 5-5 centire fog kilógni az akvárium alól.

De tény, hogy jobb megoldás, ha az akvárium tömege nem közvetetten nyomja a legfőbb tartóelemeket, az oldalfalakat, hanem közvetlenül pont fölötte van.

De 5 cm nem olyan sok, összességében szerintem bírni fogja.


Akármennyi aljzatot is raksz bele, meg köveket, nem olyan nagy az 54 liter, nagyon maximum egy mázsával számolhatsz, de abban már van egy kis ráhagyás is.

Mindenképpen álljatok rá annyian, hogy meglegyen a mázsa tesztelésnek.

A pillanatnyi merevségét jól megmutatja majd, és azzal valószínűleg semmi probléma nem lesz.


Az időn van a hangsúly, mennyire hajlik meg a felső lap. Azt meg figyelni kell, ha évek alatt lesz benne egy hajlás, akkor csak a felső lapot kell cserélni.

És akkor nem árt esetleg középre hosszába (a középső láb fölé) betenni hosszába egy merevítőt.


Legalább egy 0,6-os polifoamot mindenképpen tegyél az üveg alá. Vastagabb nem nagyon kell, mert akkor a stabilság rovására megy.

2015. febr. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, szépen a kommenteket, bízom benne nem fogom eláztni az alattam lakót :D
2015. febr. 1. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!