Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Malachitzöld vagy parakill?

Malachitzöld vagy parakill?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdő akvarista vagyok és ma délután vettem észre, hogy az egyik plattin fehérpöttyök jelentek meg. A neten olvasgatva darakórra gyanakszom (ha otthol leszek töltök fel egy képet) . Az lenne a kérdésem, hogy a malachitzöld vagy a parakill a hasznosabb? Valamint vannak pici 3-4 napos halaim egy ketrecbe de a nagyok akváriumában, nekik nem árt-e? Olvastam, hogy a malachitzöldet 2*3 napig kell alkalmazni 2 héten belül a parakillnél is így kell eljárni? Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!

2015. jan. 31. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Parakill kell, egyébként abban azt hiszem malachitzöld is van, meg még más is.

Ugyanúgy kell használni, mivel ugyanaz a parazita, és a parazita életciklusai miatt kell ilyen módon adagolni.


És egyébként nem föltétlenül 2×3 napig 2 héten belül.

3 nap egy adagolási ciklus. Ilyenből kell egymás után 2, vagy 3.


Minden újabb adag előtt kell csinálni egy 50%-os vízcserét.

A kezelés teljes ideje alatt tilos etetni és világítani.

Ha van külön levegőztetőd, az menjen ahogy csak bír.

A szűrőt külön vödörben, akvárium vízben járasd a kezelés alatt.


Ha nincs külön levegőztető, akkor az szívás. Akkor a szűrővel vagy kénytelen erősen levegőztetni. Ezzel az összes lebontóbaktériumot kinyírod.

Ez azt jelenti, hogy a kezelés után se etethetsz, csak nagyon minimálisan, különben a halak ürüléke megmérgezi az akvárium minden lakóját.

Ja, és a hőmérsékletet napi 1 fokkal emeld amennyire a halak bírják, egyébként 28 fok körülre.

A kezelés végén napi 1 fokkal hűtsd a vizet.


A kicsiknek mindenképpen megterhelő, simán éhen is halhatnak. De az egész állomány jelentősen le fog gyengülni.

Köcsög egy betegség ez.

2015. jan. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem már csak annyit szeretnék megtudni, hogy hogyan kell alkalmazni? Első nap 10 ml, másodiknak 5 ml, harmadiknap 2,5 ml? 54 literes akváriumom van.
2015. jan. 31. 22:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és hétfőig nem lesz bajuk a halaknak? Mert ma mikor már észre vettem zárva volt a kisállat kereskedés holnap pedig nincs nyitva.
2015. jan. 31. 22:54
 4/10 A kérdező kommentje:
2015. jan. 31. 23:11
 5/10 A kérdező kommentje:
Így néz ki a hal, pici pöttyök vannak rajta de szerintem ez darakór. Ha valaki esetleg mást gondol az ossza meg velem. Köszönöm!
2015. jan. 31. 23:11
 6/10 A kérdező kommentje:
1 parakill turbot beleöntöttem a vízbe (10ml). Legközelebb mikor és mennyit kell? Kell-e előtte vizet cserélni vagy mehet bele a következő adag?
2015. febr. 2. 15:36
 7/10 A kérdező kommentje:
Van egy alganyalóm is, amit kb 20 percig a nagy akváriumba tartottam a gyógyszeres vízbe, mert olvastam, hogy ők nem bírják a gyógyszereket annyira és inkább csak gyors fürdetést javasolnak. Mikor rakjam vissza?
2015. febr. 2. 16:19
 8/10 anonim ***** válasza:

2. alkalommal lehet kevesebb gyógyszert adni.

Előtte 50% vízcsere.

A gyorsfürdőnek erősebb koncentrátum kell, de nem hiszem, hogy a darakórt lehet gyorsfürdővel kezelni.

2015. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy plattim lett darakóros. A következő adagot mikor öntsem be nekik?
2015. febr. 2. 17:01
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy elmúlt a darakór. Eltűntek a pöttyök. Parakill tubot használtam első nap egyet második nap egy felet harmadik nap egy negyedet. Aztán 50%-os víz csere. Már nem dörgölődzik a beteg hal sem az étvágyuk is rendben van :) És a picikből is csak 1-2 halt meg.
2015. febr. 6. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!