Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet komolyabb baj, ha pár...

Varga30 kérdése:

Lehet komolyabb baj, ha pár napig nincs külső szűrő?

Figyelt kérdés
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Mai nap kipucoltam a külső szűrőmet ( aqua nova ncf 1500) Átmostam a csöveket, a csapokat is lemostam . Összerakás után pár órával arra jöttem haza, hogy szivárog a víz a a csapokból. Elég érdekes, hogy egyszerre romlott el a kettő. Valakinek esetleg ötlete mitől lehet? Másik kérdés, hogy legjobb esetben is keddre lenne meg a két új csap, viszont addig csak egy belső szűrő megy a közel 500 literes malawi aksiban. Szerintetek lehet probléma, ha 2-3 napig nincs külső szűrő? illetve ezalatt gondolom elhalnak a hasznos bacik amik a pucolás miatt egyébként is megfogyatkoztak?!

2015. jan. 31. 20:08
 1/1 anonim ***** válasza:

A külső szűrőt egyáltalán nem szabad így egyszerre kipucolni.

1/3-át, max. a felét egy alkalommal, azt se kell tökéletesre.


A csapok nem tudom miért eresztenek, valószínűleg mostanra adta fel a tömítés, és hogy megbolygattad, nem zár jól. Nem tudom.


Ne etess, hogy ne mérgezd a vizet.

Ne csak addig, amíg nem lesz működőképes a szűrő. Hanem amíg el nem szaporodnak újra a lebontóbaktériumok.

Hagyj ki az etetéssel pár napot, utána pedig óvatosan, negyed adag kajákkal kezdj el újra etetni.

Akár 2 hétig is kitolhatod azt az időt, amíg fokozatosan visszaállsz normál mennyiségű kajára.

2015. jan. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!