Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Született valamiféle halam,...

Született valamiféle halam, bent hagyjam az akváriumban?

Figyelt kérdés

Született ma egy nagyon pici kis halam, nem tudom hány miliméteres, szerintem még akkora se, és egy 54 literes akváriumba született. Gyanúm szerint ez egy kis guppi. Akváriumomba találhatóak:

- Sziámi harcoshal (hím) nagyon harcias, mindenkit megkerget.

- Sziámi harcoshal (nőstény) nagyon békés típus, egy léleknek se ártana.

- 6db guppi ők csak pancsolnak és léteznek, semmi extra

- Egy teljesen kifejlett Black Molly (hatalmas, de békés típus, legalábbis a megfigyeléseim szerint)

- 6db neonhal semmi extra

- 2db platty, van mikor beindulnak, de semmi extra

- 1db xifó, még nem nézegettem őt, nem is tudok róla semmit mert múltkor vettem

- 3db kis tapadóharcsa

- 1db nagy anciharcsa (nem csinál semmit csak hátul döglik és néz ki a fejéből)

- 3db ferdénúszó lazac (közepesen aggresszív)

- 2db fehér nem tudom mi, de a sziámival kijön


És ennyi. Szerintem ez egy gyermek guppi lesz. Beengedjem? Csak mert most kitettem egy 0,5l-es műanyag dobozkába, mert félek hogy a sziámi művelne vele valamit , mert az én sziámim nem kicsit harcias, mert mikor beletettem a Black Mollyt régen , azóta a mai napig üldözi, nincs jóba vele, meg mindenkit megcsipdes, tehát félek. Ez valahogy szülőszoba nélkül megoldható? Nem akarok huszon nem tudom hány halat beletenni egy szobába. Van itthon egy felesleges 20literes akvárium, de abba meg minek beletenni egy ilyen kis morzsaméretű kishalat.. Ötletek?



2015. febr. 2. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez az akvárium hány literes,a két fehér halnak meg illene megtudni a nevét.

A lazacokból is több kellene.

Mikor vetted a halakat,a guppi,a platti,a szifó és a black molly is szülhetett(persze csak ha nőstények :),mert az elevenszülők eltárolják 1 hónapig a spermiumokat.Amúgy ez nem a legjobb párosítás.

Sziámi és neonhal más hőfokot igényel.Milyen szűrőd van és mekkora akvátiumod?

Amúgy még az anyja is megeheti a kicsit,tehát ha meg akarod tartani,akkor mindenféleképpen rakd külön.

2015. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jajj csak most látom,hogy 54 literes.Ez egy szörnyű párosítás.

Anci min 100 liter

Szifó min 100 liter

Black molly min 100 liter

Add el az összes halat a neonhalakon(vagy szoámikon),plattikon és guppikon kívül.

2015. febr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. biztos, hogy guppi az ivadék

2. biztos, hogy megeszik a többiek ha visszaengeded. vegyél egy pár literes nevelőmedencét -ez csak pár száz Ft- később is hasznodra válik.

3. egyetértek az előttem szólóval, borzasztóan túlnépesesített akvárium ez 54 literhez képest, enm egészséges és hihetetlen sok stresszt okoz egymásnak feleslegesen ennyi féle hal ilyen szűk helyen. gondold újra át ezt az egészet.

2015. febr. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam, az egy darab picinyt átraktam egy 20literesbe, talán ott egyedül fel tud nevelkedni.. :( megfogadom a tanácsotokat, egy pár halat szerintem elajándékozok.
2015. febr. 3. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne pár halat ajándékozz el, inkább a nagy többséget, nagyon sok ez így, vagy a betta, vagy a guppik és a plattik maradjanak csak.
2015. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!