Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi légpumpám van....

Akváriumi légpumpám van. Nagyon hangosan berreg. Másnak ilyennel mi a tapasztalata? Hova helyezte az akváriumot, és hogyan helyezte el a pumpát? Tompítható-e, megszokható e ez a zaj?

Figyelt kérdés

Aki többfélét tapasztalt már tudna esetleg megbízható jóval csendesebb típust ajánlani? Esetleg tapasztalat alapján tudná valaki a különböző akváriumi szűrési-szellőztetési megoldásokat (légpumpás, belső motoros légbeszívó, külső szűrős. ) az együttes zaj (motor, lég és víz zaja) alapján sorrendbe állítani?


Panellakás nappalijában - mely időnként hálószoba is - van a 60l-es akvárium.

Hangosabb a Resun 9600 90l/p-es légpumpám a falióránál, sőt a hűtőgépnél is.


A pumpát már gondolatban az erkélyre is száműztem, de onnan télen nyomná a mínuszokat, nyáron pedig fűtene.



2015. febr. 4. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Feltehetően elektromágneses működésű és a mágnes meg a kengyel csatlakozásánál lehet valami zajcsillapítási gond.
2015. febr. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, elektromágneses rezgő membránpumpa. Nem elektromágneses zúgó-búgó zaj, vagy mechanikus zaj zavar, hanem a pumpálással járó berregős puffogó hang ami árad belőle a rezgés mellett. Hiába van levelé a beszivo nyílás , ill. filccel fedve.
2015. febr. 4. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Légpumpánál fel szoktak lazulni a tekercselést tartó csavarok, átlag 2 csavar van, annyit lehet tenni, hogy a csavarokat meghúzni miután levetted a burkolatot.

Megoldás hosszabb tömlőt venni majd betekerni egy törölközőbe a pumpát.


Szűrési megoldások tekintetében vannak lényegesen csendesebb megoldások, példa belső szűrővel felszínt fodrozni.

Belső szűrőnél is figyelni kell, bele szaladhat az ember ilyenbe: https://www.youtube.com/watch?v=dTlJMN0A2A0


Én a mai napig csak aquael szűrőt merek venni belsőből.

2015. febr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyerek ágyától 1 méterre van: https://www.youtube.com/watch?v=BbaxTAW_q6g

Zéró hangja van, 0 decibel.

2015. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Milyen gyártmány, típus az utóbbi gyermekbarát szűrő?

A nagyon jót nyugodtan lehet reklámozni!


Bátran írjon más is! Köszönöm.

2015. febr. 5. 16:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy aquael fan1 van az akváriumban, ezt a szűrőt én 30 literig használom, fölötte már kevés, 4 darab van összesen, 2-4 éves szűrő zéró hangjuk van.


Van egy nagyobb testvére a fan2, nekem az nincs, így nem tudom milyen a hangja, 60 literbe az lenne jó.

Dicsérik az eheim pick up szériát, abból neked a 2010 lenne jó "eheim pick-up 2010"


Nekem főleg külső szűrők vannak a fan1 szűrők mellett azok is csendesek.


Belső szűrőből is bele lehet futni ilyenbe: https://www.youtube.com/watch?v=dTlJMN0A2A0 ez egy resun belső szűrő, mellette JBL külső szűrő.


Én most már úgy vagyok vagy külső szűrő, abból Jbl vagy terta, ha van használtan JBL akkor inkább az, vagy fan1


Vettem egy akasztós szűrőt, ha nem a konyhába lenne az akvárium akkor már bele törtem volna a kukába.


A fan2 sem lehet rossz hang ügyileg, de konkrét tapasztalatom nincs vele.


Resun,sera, tetra, jka ezeket kerüld el messzire.

2015. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves B.Joci!


Köszönöm tartalmas válaszát,leírt tapasztalata, észrevétele hasznos. Maradjon csak itt, más is olvashassa.

2015. febr. 7. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!