Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nincs co2 rendszerem és nem...

Tofadam kérdése:

Nincs co2 rendszerem és nem is tervezek de hallottam olyat hogy napi 2 dl ásványvizet öntenek az akváriumba és szebben fejlődnek tőle a növények. Ez a módszer működhet?

Figyelt kérdés

#víz #co2 #növén
2015. febr. 4. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
ez a módszer ahhoz lehet jó, hogy csak összezavarod a kémiát a vízben és bealgásodsz!
2015. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Nincs értelme, 20 perc múlva visszaáll a ph az eredeti szintre, kimegy a co2 a vízből.

Ahogy az első válaszoló írta csak cseszteted a kémiát vele, savas kémhatásnál a baktériumok sem dolgoznak úgy, így komoly algásodás lehet a következmény.


Co2 csak stabilan adagolva, egyenletes ph érték mellett eredményes, én mindig lágy vízbe adagoltam aminek alapból alacsonyabb a ph értéke.

2015. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:
Általában olyanok használják ezt a "módszert", akik a legkevésbé igényes növényeket tartják, és mindenféle szén-dioxid adagolás nélkül is nönének a növényei. Csupán nem sok vizet zavar a szóda, de ők ennek tulajdonítják a növekedést.
2015. febr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
58%

Jav: "én mindig lágy vízbe adagoltam aminek alapból alacsonyabb a ph értéke."


Persze ezt nem szódavízre értem hanem szén-dioxid gázra, a szódavíz értelmetlen dolog.

2015. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!