Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A RO víz milyen hatással van...

A RO víz milyen hatással van a növényekre?

Figyelt kérdés
a növények hogy viselik ezt a fajta vizet?

2015. febr. 5. 12:53
 1/7 anonim válasza:
Az Ro vízben nincsenek sem mikro sem makroelemek. Lásd esővíz, vagy fordított ozmózissal szűrt víz. A növényeknek nem okoz semmit, de néha tápoldatozni kell.
2015. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Növény függő, de amik nekem voltak azok szebbek voltak lágyabb vízbe, élénkebb volt a színük. Jobban szerették mint a lúgos csapvizet.
2015. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Alapjában szerintem, a csapvíz se tartalmazhat túl sok makró/mikró elemet, utólag kell pótolni.
2015. febr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Pendulum92 ***** válasza:
Nem is főleg közvetlenül a növényekre van hatása, hanem a nullás vízben a pH nagyon instabil, csupán a levegő szén-dioxid tartalma miatt lemegy a pH-ja olyan 5,5-6 körülire, és mivel nincs semmi pufferkapacitása, ingadozik, amit az élőlények nem bírnak. Minden esetben keverni kell csapvízzel, vagy vissza kell sózni legalább 3 nk-ra.
2015. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak kertészeti tapasztalataimra alapozva tudom, hogy a növények két legfontosabb micro eleme a kalcium, magnézium, mindennél fontosabb, szoktam is adagolni, kertészetben ez a kalcium nitrát és a keserű só.

Folyékony növénytápban nem láttam még egyiket elemet sem vagy csak nagyon minimális menyiségben, van persze külön erre tápozás, tehát lehet venni, a csapvízben persze van kalcium, magnézium.


Tengeri akváriumnál a sóba keverik mindkét elemet.

2015. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából engem csak nyüstöltek, hogy szerezzek be egy ilyen ozmórendszert, mert az húdebizony, nagyon kell ám.

Eddig nem észleltem semmilyen problémát ennek hiánya nélkül.

Kinek érdemes ilyet venni?

2015. febr. 6. 22:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Aktakertészek használják mivel alapból alacsonyabb ph értékű vízbe tolják a co2-t nem ingázik a ph, jobban is tárolja a co2-t mivel nincs kevesebb a keménység ami ellensúlyozza.


Használják még a lágy vizes halakhoz, kényesebbeknél még stabilizálják is a ph értéket sósavval, pl 6,5 ph savas abban ammónium van ami kevésbé toxikus, mondjuk diszkosz hal.

2015. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!