Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lenne ez az állvány egy...

Jó lenne ez az állvány egy 100x60x45 es akváriumhoz elbírja?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


30x30x2 szögvasból lenne. Megfelel ?Mit változtatnátok rajta?



2015. febr. 5. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Fentre a középső kereszt merevítést zártszelvényből csinálnám.

A 4 lábára is hegesztenék zártszelvényt, hogy lehessen bele dugni menetes dugót, amibe nagy felületű, állítható lábat lehet tekerni.

2015. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És egyébként miért kell pár centivel nagyobb, mint az akvárium?


Az állvány tetejére gondolom tennél egy bútorlapot. (Kéne) Arra meg mondjuk polifoam-ot. (az is kéne)

Ha kipocsolódik a víz, ami lássuk be nem túl ritka egy akvárium esetében, az akvárium, meg a szekrény faláról egyszerű letörölni, ha a víz végig folyik. meg úgyis megszárad.

De ha van egy perem, ott megáll a víz, a polifoam, vagy bármilyen kiegyenlítő felszívja, és magában tartja.

És jó hosszú ideig rohasztja a bútorlapot.

De még anélkül is, ha aláfolyik, nem lehet kitörölni.

2015. febr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bútorlap meg lépésálló hungarocell. A bútorlapot körbe lehet szilozni és arra jönne a hungarocell még ha ki is folyik valami akkor se lesz baj. Inkább ami zavar engem az az, hogy nem kell-e még 2 láb középre. Elbírja ez az állvány majd?
2015. febr. 5. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:
A lábnak beljebb kéne lennie a szélénél, úgy szerencsésebben oszlik el a súly, kisebb esély van rá hogy meghajlik. pl [link]
2015. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Uppsz az pont nem jó példa mert az aksi itt se lenne nagyobb...

[link]

2015. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is így volt az állványunk megcsinálva, 1 méter széles akvárium állványa. 100x50x50-es akvárium volt rajta felül. Szerintem az is csak 30-as vasból volt. Nagyon régi volt, én kidobtam lomtalanításon. De fú, akkora súlya volt neki üresen, hogy én csak kitologattam a konyhába és 6 srác vitte le. Amikor ez még üzembe volt és meg volt pakolva kövekkel, halakkal és vízzel, akkor amikor elmentünk mellette, mozgott benne a víz. Mármint így a lépésünkre beremegett a padló és az akvárium is.


Most is van ilyen nagy akvárimumom, csak ez újabb és bútorlap állványra tettük, az belül falécekkel van kimerevítve. Ennél nem mozog a víz, így amikor sétálunk előtte, pedig ugyanoda tettem, és ebben is van vagy 20-30 kiló kő. Lehet hogy a fa állvány könnyebb, jobban elbírja a talaj. Az 1.emeleten lakunk egyébként.

2015. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!