Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik jobb a növényeknek?

Melyik jobb a növényeknek?

Figyelt kérdés

Ha víz feltöltése előtt kerülnek az akváriumba, vagy ha utána?

Illetve ha a bejáratási idő alatt új növényt teszek az akváriumba (mondjuk 2. héten), akkor ki kell nyújtani 1 héttel a bejáratási időt?



#akvárium #növény #idő #bejáratási
2015. febr. 6. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A vízfeltöltés után szokás. A növények telepítése nem tolja ki a halak telepítését. 1 hét után már sztem mehetnek a növények, de akár 2 hétre is. A halak mehetnek a 3-4 héttől. Ha nagyon biztosra akarsz menni ,akkor telepíthetők a halak, ha megjelent a nitrát, az jelzi, h végbement egy teljes nitrogén ciklus.
2015. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

igazából attól függ, hogy van e táptalaj vagy nincs.

Ha van táptalaj akkor inkább a felöntés előtt, mert ha felöntöd és utána bizergálod a talajt akkor bizony a táptalaj feljön.

Én mindig feltöltés előtt szoktam ültetni a növényeket.

2015. febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha minden új, példa új fa, kövek, ajzat, akkor jobb később beültetni ha lement a barna alga és a penészesedés, a fák penészesedése egy nyálka szerű réteget húz mindenre, ezt a kényesebb apróbb növények nem díjazzák, a barna alga is rátelepszik mindenre.
2015. febr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Példa javai moha, H.M szerű apró növényekkel jobb várni, vallisneria, Hólyagos vízikehely mehet az elején azok nem kényesek.

De mint mondtam sok függ a kezdeti penésztől, barna algától, a szűrés is lényeges, egy erősebb szűrő a lekotort algát, nyálkát gyorsan össze szedi.

2015. febr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi
2015. febr. 7. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!