Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a fénycsőről?

Figyelt kérdés
Aqua-el 24w Light

2015. febr. 8. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem fénycső hanem egy komplett armatúra [link]


Bedugod a konnektorba és világit, vezeték, kapcsoló, előtét, páramentes szabvány ip67 foglalatok, csak be kell csavarozni a tetőbe.

Elvileg a szabvány 55cm t5 24 watt fénycső van benne ilyesmi: [link]


Leírás alapján nem rossz, annak egy alternatíva akinek gyenge fényű szettje van.


Én külön szoktam megvenni a cuccokat és magam szerelem be, külön jó minőségű cuccokat lehet kapni a villamosságiban, akár évtizedeket is kibírnak.


Az aquael komplett menyit bír azt passzolom, nincs és valószínű nem is lesz tapasztalatom vele.

2015. febr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk gyanúsan olcsó, én egy telefont elengednék, hogy ez egy komplett világítás-e, a fénycső benne van vagy nincs az árban, 5000ft körül van mindenhol.
2015. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem mert már van egy ilyenem de kevésnek találom ezért gondoltam, hogy veszek még egy ilyet. Az előző már két hónapja megvan és nagyon szépen működik. Amúgy bocs tényleg egy komplett armatúra és cső is van benne. Csak fel kell csavarozni a tetőre és már működik is.
2015. febr. 8. 14:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy watt/liter arány, ez a fényforrás wattszáma osztva az akvárium bruttó literével példa 24/100 (liter) = 0,24 ez gyenge fény.


Igy alakulnak a számok:

0,2 Watt/liter igen gyenge fény

0,3 Watt/liter gyenge fény

0,5 Watt/liter közepes fény

0,75 Watt/liter erős fény

1 Watt/liter Intenzív fény


Erős fényhez már komolyabb szűrés, carbo, nem kevés szerencse és rutin, intenzív fényhez (1wpl) szinte biztos, hogy co2 is kell.

2015. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen akkor két ilyen csővel meglesz a 0,48w/liter. Szerintem ez már elég lesz.
2015. febr. 8. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!