Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ugye azt tudjuk hogy halaknak...

Ugye azt tudjuk hogy halaknak a csapviz Nem jó. Forralni kell. De most ha van egy 250 literes akvariumom, ahhoz kicsit sok idôbe telik a feltöltéséhez valo vizet felforralni. Ti milyen vizet hasznaltok?

Figyelt kérdés
Akinek ilyen nagy akvariuma van az honnan szedi mindig ezt a nagy mennyiségu vizet? Fôleg varosiak... És hasznalunk viz tisztito berendezest de gondolom ido kozonkent cserelni kell a vizet!?
2015. febr. 8. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell forralni, kitöltöd vödörbe/műanyag kannába, és hagyod egy napot állni. Esetleg használhatsz vízkezelőszert.
2015. febr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Miért ne lenne jó a csapvíz? Csak annyi a titka, hogy állni kell hagyni a csapvizet 1-2 napig. Ha először indítod az akváriumot akkor üresben kell járatni pár napig a feltöltött csapvizet. Ha csak részleges víz csere van, akkor 1-2 napos vízzel lehet cserélni.
2015. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Amúgy hetente kell cserélni kb 30%-át a víznek, a te esetedben ez úgy 60 liter lesz (nincs teljesen tele az akvárium, aljzat, kövek térfogata is lejön a 250-ből), úgyhogy annyi kannával készülj :).
2015. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A klór miatt gondoltam hogy nem jo... Koszi a válaszokat :)
2015. febr. 8. 22:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, azért kell kitölteni előre, ennyi idő alatt magától elpárolog a vízből. Van aki a virágokat is állott vízzel locsolja pont ezért.
2015. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont a klór miatt kell hagyni állni a vizet 1-2 napig.

Nekem 2 akváriumom is van. (300 literes és 100 literes) Mindig állni hagyom a vizet ha itt az ideje a részleges cserének.

2015. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. febr. 8. 22:50
 8/14 anonim ***** válasza:
Én ozmó vizet szűrök, és azt sózom vissza a megfelelő keménységre. 300-as akváriumba, hetente 100 litert.
2015. febr. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is ozmót használok.
2015. febr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 raptorus ***** válasza:

Én egy 200s aksival dolgozom, a problémát úgy oldom meg, hogy beszereztem egy kb. 50 litres hordot, azt teletoltom csapvízzel s két nap múlva már használom is probléma nélkül. Forralni max. mellé szoktam vagy 2 literrel, amit hozzálökök, hogy langyosabb legyen a víz, amit betöltök csereként.

Ha egy icipici klór még marad is benne, az kb negyedére hígul az akváriumban s ott már tényleg nem árthat senkinek.

Jó halazást! :)

2015. febr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!