Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az algaevő harcsáim, most...

Kissimre1998 kérdése:

Az algaevő harcsáim, most lettek átköltöztetve és folyton rá vannak tapadva a levegőztetőre, ez miért van? Az egyik csak a levegőztető mellett a sarokba gubbaszt.

Figyelt kérdés

[link]

[link]



2015. febr. 11. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy zajlott az átköltöztetés?
2015. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
átköltöztetés alatt azt értem, hogy új akvárium, minden új!
2015. febr. 11. 14:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a víz és/vagy a szűrőanyag is új, akkor ammóniamérgezés lesz a baj. Az akvárium is elég kicsinek tűnik, ez még jobban fokozza a problémát.
2015. febr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az akvárium 60literes, szennyeződés szerintem ki van zárva, tegnap lett minden fórralt vízzel mosva, és forralt víz van benne, minden alaposan tisztítva lett
2015. febr. 11. 15:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Akváriumvizet kellett volna használnod, gondolom a szűrő(vagy legalábbis a szűrőtöltet) is új. Az ammónia pedig nem a tárgyaktól függ, hogy lemosod-e őket, hanem a halak végtermékéből származik, pár óra alatt az egekbe szökhet.

Naponta cserélj 10% vizet, és keveset etess 3 naponta még 2 hétig, utána kezdhetsz visszaállni a heti 30%-os vízcserére és a napi szintű etetésre.

2015. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

rendben, értem,

egyébként a víz az friss és már sok ammonia lehet benne??

2015. febr. 11. 15:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Pár óra alatt simán felmegy a szint megfelelő szűrés hiányában.
2015. febr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:
A halak ammóniát pisilnek. Sokat és gyakran. Ha a szűrőbacik nem bontják le, akkor ott marad a vízben és mérgezést okoz, aminek az egyik jellegzetes tünete, hogy a halak oxigénigénye megnő. Ezért dekkolnak a levegőztető mellett.
2015. febr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

lekapcsoltam rájuk a villanyt és már iszkoltak is, nézelődtek, normálisak voltak.

akkor lehet h csak a fajjellem, a bujkálós,nem nagyon mutokgatós faj

2015. febr. 11. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!