Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik szűrőt válasszam? A:...

Astrakombi kérdése:

Melyik szűrőt válasszam? A: Tetra Tech EX PLUS 1200 B: Sera fil bioactive 400 + UV

Figyelt kérdés

Egy 350 literes sügeres akváriumhoz kell választanom. A Sera fogyasztása 36+5 watt, a Tetra csak 21 watt. a Sera mellett szól a beépített UV, és valahogy hihetőbb a fogyasztása is.

Ha valakinek van tapasztalata valamelyikről, szívesen olvasnám!



2015. febr. 12. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 2db tetra 1200-vel szűröm a 600 literes sügéres medencémet. Teljesen elégedett vagyok velük. Ammónia,nitrát szintem folyamatosan határérték alatt. A Serakat nem ismerem, de ahogy hallottam nem egyszerű és elég költséges az alkatrész beszerzés. Az UV pedig teljesen hasztalan egy egészséges, biológia egyensúllyal rendelkező akváriumnál. Előtte volt JBL-em azzal is elégedett voltam, a Tetrat a kedvezőbb beszerzési ár miatt választottam.

2015. febr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha steril növényeket szeretnél nevelni macro tápozással arra jó az uv.

Halakat nem szabad UV közelébe engedni, megölheti őket mivel sterilizál, nem lesz biológiai szűrés, a sera is folyamatos aktív szén használat mellett javasolja az uv-t, persze aktív szén mellett nem lehet növénytápozni, sügeresbe mondjuk nem is kell.

A sera pofátlanul drága is.

1000 liter/óra felett és 10-12 literes vödörrel számos szűrő van a piacon 50.000 alatt, szerintem bármelyik jobb választás.

2015. febr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
+1 a tetra mellett. :) A fogyasztása sztem reális.
2015. febr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem tetra és jbl van, ha megint kellene venni szűrőt kettőjük közül választanák ismét.
2015. febr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors hozzászólásokat!

Sokat segített. Maradok a Tetra Tech EX PLUS 1200 nál.

Üdv :Zoli

2015. febr. 12. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!