Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim 2006-os szűrő mekkora...

Eheim 2006-os szűrő mekkora akváriumhoz jó?

Figyelt kérdés

Kaptam egy ilyen szűrőt, de nem tudom, mit kezdjek vele.

Mekkora és milyen típusú akváriumhoz ajánlanátok biztonsággal?

Van itthon egy üres kb 30 literes akvárium. Abba esetleg jó lenne?

Van még sok-sok fekete agyagos talajom is, abból építenék bele dombokat esetleg. Plusz kövek. Milyen élőlényeket lehetne belerakni?



#akvárium #szűrő #Eheim 2006
2015. febr. 13. 11:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
A 30 literhez pont jó. Tehetsz bele egy bettát vagy egy kisebb csapat guppit.
2015. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Kocuska ***** válasza:
a kedves előző már leírta de azért figyelj az agyagos talajra, igen kemény víze lesz tőle a haladnak.
2015. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

És tudnátok esetleg növényeket ajánlani bele?

Ilyen lámpát tudok fölé tenni: [link]

Inkább lapos téglatest az akvárium, nem szabvány méretű, 25 cm magas.

2015. febr. 13. 15:52
 4/31 anonim ***** válasza:

Én 13 watt kompakt izzókat használok 10 literes akváriumokhoz, majdnem kevés még gyári fényterelőzött csíptetős burával is, hamar csökken a fényerő az elején.

18-20 watt körül tennék rá, az első jobban felszerelt villamosságiba kapsz philips, icon, tungsram, landlite kompakt izzót, lehet fele ennyibe kerül.

A lakásban 6400 kelvines icon kompaktok vannak, 26 wattost 900ft-ért veszem, akváriumnál is használtam már őket.


Ha nagyon kilógna a bura alól van csavart is, az nem olyan hosszú.


Én ilyen kicsibe apró növényeket tennék, Hemianthus micranthemoides, anubias nana, ez a kettő nem túl igényes.


Lapos üvegbe én most ilyennel operálok: [link]

[link]


Nem akartam feltölteni vízzel de valószínű fel lesz red cherry garnélák mennek bele, a közepén van egy tál amibe virágföld van majd takarva van általános talajjal.


Ha lejjebb van az akvárium, látszik a felszín, szép tud lenni a kocsány nélküli ambulia, nem igényes nővény, jól metszhető, ami a felszínen terül: [link]

[link]

2015. febr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Most így néz ki: [link]


Este feltöltöttem vízzel, hogy halljam, mennyire hangos, lehet-e tőle aludni. Ahogy a képen is látszik, íróasztalon lenne, mindkét oldalról, elölről, felülről is látszódna, szóval ide kell valami ötletes dolgot kitalálnom.


A lámpát azért linkeltem, mert ilyen van itthon, több is, igaz csak egy működik jelenleg. A többi kiégett, bár még garanciás, úgyhogy lehet visszaviszem a rosszakat.

Most akartam nézni lámpatestet, de ha 1 kevés lesz, akkor úgyse kapok duplásat, lehet azt is magamnak kellene építeni. Ha esetleg vastag talajt csinálok, akkor is kevés lenne vajon 1 ilyen kompakt cső?

2015. febr. 14. 09:16
 6/31 anonim ***** válasza:

Nehéz lesz berendezni, hasonlóak az arányai mint amin jelenleg ügyködöm, ha tudnál szerezni szőlőtuskót akkor középre lehetne kreálni valamit, van persze a red moor de az cenz drága.


Ez is egy laposabb, rossz minőségű a fotó meg barna algás is volt, nem csináltam még új képet: [link]


Itt meg látszik a háttérben egy akvárium, a magasat azért sokkal könnyebb volt berendezni: [link]


A világítás növényzet és látvány függő, a kompaktok kiralitásukból adódóan nem adnak akkora fényt mint egy fénycső, majd látod mekkora fényt ad, ha jelenleg az van otthon használd azt.


Én mint mondtam a 13 watt Haqos Stellars csíptetős lámpákat használok 10 literesre, volt elfekvőben a boltban 4 db, meg is vettem őket olcsón.

2015. febr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Köszi!


A lapos, félig szárazon lévő akváriumoddal most ötletet adtál :)


A közepére építek kövekből egy kis hegyszerűséget. Van egy felesleges pici motorom is, aztán azt belerakom a "hegy gyomrába" és a tetején csobogószerűségként vezetem ki a vizét, hogy lefolyjon a felszínen lévő kövekről a víz. Kíváncsi leszek, mi sül ki belőle :D

2015. febr. 14. 10:52
 8/31 anonim ***** válasza:

Olyan növényeket válasz ami emersen megmarad, paludáriumszerűséget össze lehet rakni, ebbe Hable nagyon otthon van: [link]


Brutálisan nőnek nálam a növények, főleg az indiai vizicsillag, levegőn minden nap reggel lámpa kapcsoláskor megijeszt, 2 napota duplázódik a levéltömeg.


Kedd: [link]

Csütörtök: [link]


A feleségem mondta telón, hogy nem fogok hinni a szememnek ha reggel hazaérek a munkából, dolgozom jelenleg és reggel érek haza.

Majd fotózok egyet milyen holnap, és belinkelem.

2015. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Most összeállítottam valamit, hogy mit, az még kérdés, mert teljesen fekete még a felkavarodott víz :D

2015. febr. 14. 13:53
 10/31 anonim ***** válasza:

Fekete? Az nem jó, ha virágföldet használtál lehet felkavartad.


Pl én akváriumba igy szoktam: [link]


De lehet nagy is a tál: [link]

2015. febr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!