Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudnám gyorsan, fájdalo...

Hogyan tudnám gyorsan, fájdalommentesen megölni?

Figyelt kérdés

Szegény Black Mollym egy napja szenved. Sajnálom, valami humánus módszer létezik arra, hogy megöljem?

Úgy konkrétan nem szeretnék hozzáérni, rosszul vagyok ettől. :c



2015. febr. 14. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos?
2015. febr. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Zacskó, fagyasztó, valamelyik jeges lapjára, az úgy 1-2-3..zzzzz

Van a jeges víz, az 1-2...zzzzzzz

Van a tűz, vagyis kályhába, az 1. ..zzzzzzzz

2015. febr. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze előbb nem árt kideríteni az okot, hogy miért is szenved, ahhoz az akvárium paraméterei kellenek, méret, szűrés, stb

Ilyenek: [link]

2015. febr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szülés közben csipkedték meg. Nos?
2015. febr. 14. 08:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha szülés közben csipkedték akkor az nyilván nem betegség, nem köthető vízparaméter problémához.

Te látod milyen stádiumba van, milyenek a sérülések, menyire menthetetlen, a sérüléseket általában tovább csipkedik a halak és el szokott fertőződni.


Ez rád van bízva, ha nagyon ramatyul van én nem kínoznám.


Külön tenni csak megfelelő biológiai szűrés, és antibiotikumos kezelés után van értelme, ehhez viszont jó felszerelt állatpatika kell, plusz a pult mögött nem hátrány ha állatorvos van, ez a kombináció viszont ritka, szerencsémre nálunk van ilyen, persze komolyabb sérüléseknél ilyenkor is kicsi az esély.

2015. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"állatorvos" olyan aki ért a halakhoz, és a halaknál használható gyógyszerekhez az nagyon ritka.
2015. febr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:
Nem a fagyasztóba kell rakni(az lassú!), hanem előre készíteni 0 fokos vizet. Egy félig vízzel, félig jégkockával töltött tál például működik. Szó szerint azonnal megöli a halat a hősokk. Patikában lehet venni szekfűszegolajat, ezzel is túl lehet altatni.
2015. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy daganatos nőstény gurámim, lámpa kapcsoláskor láttam, hogy dülöngél össze vissza, a többi hal meg csipkedi, kivettem és be a fagyasztó ládába, -30 c.f, lecsuktam, 1-2 mp kinyitottam már egy merev kifli volt szegény.


Ilyen helyzetben nincs idő másra, a kályha nem égett mert nyár volt, vizet hűteni nem volt időm mert kellett menni dolgozni, átlag mindenki munkába menet előtt etet.


Persze jobb amit Platypus irt, a jeges víz.

2015. febr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!