Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az anubias elvan fény nélkül,...

Az anubias elvan fény nélkül, nem döglik ki?

Figyelt kérdés
RC-ket raknék anubiasokkal,de nem fér a tetejére világítás az akinak,de csak 8 liter,viszont ott kb semmi fényt nem kapna.

2015. febr. 14. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Vizuálisan gyenge lesz a látvány.

Ha jól emlékszem Y...d.....y próbálkozott 8 literben, ő nem ma kezdte, neki kiugrottak, eltűntek.

Én 12 literben próbálkoztam, nekem kiugrottak és eltűntek, elpusztultak, 20-on valamennyiből maradt 2.

Kimaradt nálam 1 hét vízcsere, heti 2 csere volt, addig rendben volt minden.


Ha tudsz a tetejére vágatni üveget akkor arra tehetsz egy bakács lámpát pl ilyen: [link]

az oldal alján.

Szerintem műanyag virágcserép is megfelel, philipsbe vannak csavart kompakt izzók.

2015. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De akkor megmarad az anubias?Legfeljebb rakok bele hólyagcsigát,nem RC-t.

Illetve ez: [link] elbírja?

A fölé a fiókos rész fölé tenném.

2015. febr. 14. 16:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, hogy el-e bírja, képről nem látszik, hogy a bútor mdf vagy simán élfóliázott forgácslap, azt látom, hogy 19-es szabvány.

Lehet fa tiplis enyvezett, vagy csavaros, a kereszt merevítést a hátfal adja, de elől a levegőbe van, a fényes rúd gondolom az láb meg távtartó.

Ha a falhoz is van rögzítve és mdf fóliás, magyarul nem tud bemenni a víz a az élein akkor talán jó lehet.


Nem tudni, hogy az oldalfalhoz és a hátfalhoz menyi fatiplit tettek, de az is lehet, hogy átmenő csavarral rögzített, meg olyan is van amikor Forstner fúróval van kifúrva egy mélyedés, és abba van egy átmenő szerelvény rögzítve.


Képről én nem tennék rá egy vizes dolgot, vetemedhet, de le is szakadhat, főleg ahogy matatsz benne, takarításkor, vízcserénél, pakolászásnál, nem egy ideális hely még kicsi akváriumnak sem.


Összerakni meg tízféleképp össze lehet rakni egy bútort, vannak különböző technikák, a fa tiplis gyorsan megadja magát, a vízhatlanság meg mindig kérdőjel.

2015. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem nem lesz belőle semmi.
2015. febr. 14. 17:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Tegyél gömbmohákat, állatok nélkül, vizet sem kell cserélni benne amíg ki nem párolog, és az nem döglik ki fény nélkül.

Nekem 100 éve vödörben vannak a gömbmoháim, úgy hogy fényt nem kapnak, és még mindig zöldek.

2015. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!