Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak szaporításához használ...

A halak szaporításához használatos tőzeg alatt mit értünk?

Figyelt kérdés

Tehát arra jó a virágföld is, vagy milyen tőzeg az a tőzeg?


[link]


2015. febr. 15. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:

A virágföld egyik eleme a tőzeg, mellette szerves trágya, dunai homok, plusz egyéb komposztált kommunális hulladék van , fekete, és halakra mérgező lenne a vized.


Eddig csak tőzeg kivonattal volt dolgom, savanyításra van, lehet kapni akvarisztikába tőzeget, én akváriumba még nem használtam így ezt a részt passzolom.


Sima kertészeti tőzeg akváriumba használhatatlan, és veszélyes.

Lápi tőzeg kellene.

De legjobb a kivonat: [link]

[link]

[link]


Biztos lesz aki használt már lápi tőzeget, én annak a dózisát, használatát passzolom, egy kevés még tuti nem csinál galibát.

Majd valaki leírja a lápit hogyan kell használni, állagra hasolló mint a moha tőzeg, mi gekkókhoz, afrikai csigákhoz használjuk, terráriumba.

2015. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
igen!
2015. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.válaszoló mi igen?


Én azt a tőzeget amit munkagépek szednek ki és keveredik bomló ts szatyorral, fenyővel, marhatrágyával, azon nem szűrném át az akvárium vizét, nem sokat, 5-t körül szoktam hozni egy évben, ahonnan hozom így kezelik: [link]

[link]


Kertészetbe tökéletes!!


Akvarisztikába ellenőrzött kerül.

2015. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet Joci! Igazándiból kék neon és fekete fantom lazac szaporításához szeretném használni, de ötletem sincs, hogy hogyan kellene, azt írják, hogy ahhoz szükséges a tőzegen átszűrni ha leszeretném őket ívatni..
2015. febr. 15. 13:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Lágyítani kell a vizet, nem hirtelen, folyamatosan 10 nk alá, majd ph teszt, és savasításra alkalmas anyaggal stabilizálni 7ph alá, ph mínusz, sósav oldat, vagy tőzeg kivonat.

Tőzeg kivonat az sötétíti a vizet.

6,5-7 ph kell és lágyabb viz, ha külön teszed a párt ikrázni akkor a fő akváriumból kell kivenni.

Ozmo sokkra figyelni kell, nem lehet a halakat mondjuk 15nk vízből 3nk vízbe tenni, elpusztulnak.

2015. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A ph folyamatos mérése a lényeg, plusz a keménység, alacsony ph az erősebb szűrést igényel, vagy dúsabb növényzetet, 7 ph alatt a baktériumok nem szeretnek.
2015. febr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
Még a tőzegen belül sem mindegy, milyen. A síkvidéki tőzeg pl. nem jó, csak a hegyiláptőzeg alkalmas erre a célra. Jobb halasnál venni, nem egy nagy összeg, és akkor biztosan nem vásárolsz be valami nem alkalmasat.
2015. febr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!