Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ellensúlyozza-e a gyengébb...

Ellensúlyozza-e a gyengébb világítást ha hosszabb ideig van bekapcsolva egy nap?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 22:36
 1/6 tomaszcool ***** válasza:
Sajnos nem. Szegeny novenyek nem tudnak folyamatosan fotoszintetizalni, kell nekik pihenes. Ha sokat vilagitasz, akkor csak kinyuvadnak es erosodik az algasodasi folyamat. En mar beleestem ebbe a hibaba, napi 15 orat ment a 15w\54l es jottek a gondok.
2015. febr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Olyan érdekes dolgok ezek, mielőtt akváriumom lett sose gondoltam bele hogy a növények is kvázi "alszanak" éjjel.
2015. febr. 15. 23:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Bizonyos kereteken belül.

Az 1-es válaszolónál nagyon gyenge lehetett a fény, és egyébként is kb 12 óra a maximum, így ő nem fért be ebbe a keretbe.


De erős fénynél, intenzíven növő növényeknél , vagy egy bizonyos határ, amin belül lehet játszani az időtartammal.


Erről itt olvashatsz:


[link]

2015. febr. 16. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, igen, látom, klasszikus 54 literre 15 watt...

Ebben az esetben 12 óra a max, a növények fejlődésével pedig azt lehet csinálni, hogy kizárólag árnyéktűrőket tartani.

Fejlődni azok se fognak nagy ütemben, viszont nekik az a természetes, hogy lassan nőnek.

2015. febr. 16. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is.
2015. febr. 16. 08:39
 6/6 tomaszcool ***** válasza:

#1 vagyok.

Jaja 54 literes 15W-os szett átkát cipeltem/cipelem a hátamon, de javítható minden része. Ajánlatos plusz fénycsövet betenni ilyenkor ha valami fejlődést szeretnél látni.

Amúgy anubiasokat és mohákat szoktak ilyen esetben ajánlani fórumokon. Akvarisztikákban meg eladják neked a közepes fényigényűket is, azzal megindokolva, hogy így marad, mert nem tud majd nőni, valójában meg "szenved" a növény semmire sem megy és egy idő után elpusztul.

2015. febr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!