Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet rosszagu a viz?

Sanyi11111 kérdése:

Mitől lehet rosszagu a viz?

Figyelt kérdés

Utolsó víz csere 2 hete akvarium mérete 300 liter cserélt viz mennyiség 20 százalék (csapvíz) vízhőmérséklet 28c szűrők:ket külső szuro 780 l/h/szuro,belso szuro 360l/h,algaszuro.halak:3db scalar 4 db kek gurami 6 db vörös marna mind elmúltak 2 évesek

Az akvarium kb egy eve van a mostani állapotban.egyszer mar volt ilyen problémám napi részleges vizcserekkel egy par nap alatt megoldódott.de igazabol nem jöttem ra mitől van.



#víz #Rosszagu
2015. febr. 17. 16:05
 1/5 Pendulum92 ***** válasza:

A két fő büdös vegyület a kénhidrogén és az ammónia. Záptojáshoz hasonlít a szaga, vagy inkább szúrós?


De az eredete meghatározásához lényegtelen a szag, a büdösség a szerves anyag bomlásából származik: növény, döglött hal, halkaja.


Kivétel, ha csak számodra büdös, pl. ún. erdei föld szagú, az nem jelent rosszat.

2015. febr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Záptojás....ez az lenne.koszonom a segítséget!
2015. febr. 17. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Záptojás szagot valami döglött élőlény okozhatja.

Vizet kell cserélni akkor mindenképp, meg mért van 28 fok? 25 fok lenne az ideális.

2015. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincs semmi döglött állat a vízbe,ezért nem ertem az egészet.a 28 c azert van hogy a vitorlasok gyakrabban ikrazzanak,amugy is a 26c körüli vizet szeretik.28c nal pedig aktívabban rakják az ikrak.
2015. febr. 22. 16:25
 5/5 A kérdező kommentje:
A masik ok pedig az hogy szerettem volna a kezdetektől diszkoszokat es eleve ezzel a hofokkal indítottam az egészet.persze aztan meg mindig nincs diszkoszom bevallom kicsit felek a tartásáról.foleg hogy nem ajánlják vitorlasokkal egyutt.neked mi a véleményed erről?
2015. febr. 22. 17:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!