Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Esőztető mellé kell Co2 rendszer?

Esőztető mellé kell Co2 rendszer?

Figyelt kérdés
30l-es növényes akváriumom van esőztetővel.Nem tudom,hogy kell e Co2 rendszer vagy elég a tabletta bele? Esetleg a Co2 rendszer helyettesíthető esőztetővel? Csak nem értem ezt a dolgot...

2015. febr. 17. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:

co2 a növényeknek kell a fotoszintézishez, hogy szépen fejlődjenek stb. én egy 240 literesben is prímán helyettesítem easy carbo nevű szerrel, nagyon gazdaságos, egy 30 literesbe meg tényleg csak pár csepp kell túladagolni halaknál, növénynél nem igazán lehet, az algát is jól gátolja ez az easy carbo DE: ha túladagolod, akkor a garnélákat kinyírhatja

Az esőztető inkább az oxigén miatt érdekes, ez a halaknak és a növényeknek(mert hogy fényben co2 kell nekik, de sötétben a növény is oxigént vesz fel) tehát az esőztető inkább talán arra jó ill áramlást megadhatja.

Ha szép növényeket akarsz, vegyél easy carbot szerintem csak ha nagyon sépci érzékeny növényeid vannak, akkor érdemes külön co2 palackos stb rendszert venned. Nekem a közepesen igényes gyepet képző eleocharis, echinodorus, crypto, is bőven szép csak easycarboval.

meg gazdaságoasabb is így, mint a palackozás..

2015. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Kipróbálom.
2015. febr. 17. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:
meg hát persze na bazaltba meg homokba, dekorhomokba vagy kavicsba ültessél hanem 3-5 cm vastag rendes növényes aljzatba (jbl manado, akadama, ada aqua soil, seranak is van asszem, tropica aquarium soil, stb) mert ebben jól fejlődik a gyökere is ill el tudnak szaporodni azok a jótékony baktériumok, amelyek pl - bontva egyes nitrogén vegyületeket - megakadlyozzák az algásodást (mert felesleges nitrogénvegyület plusz fény egyenlő alga...)
2015. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
JBL aquabasis plus és manado-m van.Nem tudom hogy ez mennyire jó ez a márka.
2015. febr. 17. 18:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Közepes. Kezdő szintre tökéletes.
2015. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!