Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Muszáj a hal/garnéla? :D

Kocuska kérdése:

Muszáj a hal/garnéla? :D

Figyelt kérdés

nem tudom sokkal jobban megfogalmazni xD

Tegyük fel hogy akarok egy 25 literes aksit és én azt csak növényesre akarom. Olyat lehet?


Mert a biológiai körforgásból így hiányoznának a fogyasztók/halak (étitek, na :D).


És akkor milyen szűrő kéne? Mert nem jut eszembe semmi ami miatt nagyon kellene, de mégiscsak, szűrő az mindig kell. xD


2015. febr. 18. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően tápozol akkor lehet állatok nélkül működtetni, így szűrőre igazán nincs szükség, csak vízpumpára, hogy folyamatosan mozogjon a vized és ne rohadjon be.
2015. febr. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt cabomba hínárom, és van egy csomó gömbmohám is vödörben minden nélkül, de ha már szép akváriumot csinálsz, egy víz keringető pumpa nem árt bele, csak a vízmozgás miatt, hogy egészségesebb oxigénszint legyen benne.


Amikor nagyon növényeztem, Pro soil általános növénytalaj-t használtam. Ezzel meg voltam elégedve. Az a baj, hogy kisebb kiszerelésben nem árulják, és ezzel 2 akváriumot is megtölthetsz:

[link]


Idővel kifogy belőle a tápanyag és elkezdenek sárgulni a növények. Akkor és csináltam azt is, hogy kaptam szárazföldi növényekhez való táprudat, ilyesmit: [link]

Egy rudat 3 felé törtem és belenyomtam a talajba és ettől megint erőre kaptak a növények és megint szép zöldek lettek. Egyébként a táprúdtól a garnéla sem döglött meg, volt 2 teszt garnélám.


Van másmilyen általános talaj is:

[link]


[link]


A JBL manado-t nem javaslom, mert abba nehéz ültetni és semmi tápanyagot nem tartalmaz, az csak agyag granulátum.

2015. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szóval azt akartam írni, hogy szerintem használj valamilyen általános növénytalajt, mert azzal nagyságrendekkel jobban fognak nőni a növényeid, hogyha kis előtéri növényeket akarsz venni, azokhoz mindenképp jó.


Persze ha valami nagyobb növényt veszel, mint pl vizi hortenzia, vagy hát egy olyan kis akváriumba még az anubias nana, ami ugyan is növény, de oda még az is nagy. Hát ő ezekhez nem kell táptalaj, jól nőnek ha a gyökerük a vízbe lóg. Vagy ha mohaféléket veszel, ahhoz sem kell talaj.

2015. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi az értelmetlen fogalmazásért.


"ami ugyan is növény" > helyett > ami ugyan kis növény

2015. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!