Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó így az akvárium összeállítá...

Jó így az akvárium összeállítás? (140l) A részletek lent:

Figyelt kérdés

Az akvárium: 85x35x50, ebbe gondoltam 10l kvarchomokot,lávaköveket,egy két gyökeret


A TÁPTALAJ:

-JBL Manado általános növénytalaj(hány liter kéne?),

-JBL AquaBasis Plus Növény táptalaj (hány liter kéne?), -továbbá Ada Penac P,

-Ada Penac W.


A NÖVÉNYEK:-Eleocharis parvula (kb5),

-Nymphoides sp. Taiwan (2kb),

-Tropica Bacopa australis(kb2),

-Tropica Limnobium laevigatum(1),

-Tropica Taxiphyllum barbieri (Vesicularia) (KB 2-3), -esetleg még Tropica Sagittaria platyphylla (1-2 DB)


A HALAK:

-nagy vitorláshal(4db)

-vitorláshal(2db)

-neonok(8-10)


A FELSZERELÉS:

-Atman 3336

-2 x 18 W világítás...(tudom elég gyenge)



2015. febr. 19. 22:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem vettem meg ezeket, csak az akváriumot, de már hamarosan be szeretném rendezni.
2015. febr. 19. 22:12
 2/17 anonim ***** válasza:
"-nagy vitorláshal(4db)" Az Altumokra gondolsz? Én nem kínoznám őket 140 literben.
2015. febr. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A vitorlásokat el kell felejteni, a neonból viszont lehet akár 15-20 is. Ezt a sok növényt is felejtsd el és a táptalajt ilyen szűrővel és világítással. Ez az egész úgy rossz, ahogy van.
2015. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Aha... Akkor milyen táptalajt ajánlotok? Meg halakat?
2015. febr. 20. 09:57
 5/17 A kérdező kommentje:
A növény az úgy jó ha csak a felét rakom be?
2015. febr. 20. 09:58
 6/17 anonim ***** válasza:
Sok boltba a nagy vitorláshalra a kifejlett egyedet értik nem pedig az altumot. Kereskedésbe nem nagyon lehet azt kapni. A scalareből 3-4 darab végülis szűkösen de elfér.
2015. febr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem, köszi valószínüleg akkor elnéztem, de mi a baj a szűrővel, és a táptalajjal?
2015. febr. 20. 11:40
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne beszéld rá a vitorláshalra, 140 literbe nem való.

Nincs baj se a szűrővel, se a növényekkel, se a világítással, se a táptalajjal, de így együtt nem jó. Szűrőből legalább az AT3337 kell ha már Atman, de ha ilyen sok növényt akarsz, akkor az AT3338 sem lenne túlzás. Pár hét alatt úgyis sokat veszít a teljesítményéből ezt tapasztalatból mondom, nekem AT3338 van 4 éve 160 literben fele ennyi növénnyel. Ha megvan a nagyobb szűrő, akkor rendes világítás is kell, legalább 4x18W és ugyan nem vagyok növényes akvárium szakértő, de lehet, hogy CO2 sem ártana.

Ajánlom neked az akvakertesz.hu oldalt, ott több akvarista megfordul, mint itt, szerintem hamarabb kapsz választ. Itt nem sok olyan akvarista van, aki tapasztalatból ír. Vagy ne akarj sűrű növényes akváriumot, vagy fejlesztened kell a világítást és a szűrést. Ha esetleg már megvan a szűrő, akkor még egy belső szűrővel meg tudod oldani a szűrést, de ha most tervezed venni, akkor jobb az AT 3338-at megvenni. Olyan kevés az árkülönbség, hogy egy normális belső szűrőt nem kapnál rajta.

2015. febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Világítás minimum a duplája kell, és még az is viszonylag gyengének számít.

Xifó pl jó ekkorába, talajszintre is keress valamit (anci, cory, azok nem zavarják a többi halat).

2015. febr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tehát ha atman AT-3338-al, és mondjuk kevesebb növénnyel szerelem fel: Eleocharis parvula(2),Bacopa australis (1),Taxiphyllum barbieri (2) , akkor jó lesz? Vitorláshalak semmiképpen? :/
2015. febr. 20. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!