Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen az akváriumom segítséget...

Ilyen az akváriumom segítséget kérnék?

Figyelt kérdés

Az akváriumommal az a gondom, hogy szerintem a sylvania15w-os fénycső nem elég erős hozzá,mivel gyengén világítja meg, lehet venni ekkora méretben mondjuk egy 20W körülit? (60 literes az akváriumom) , a másik gond pedig az,hogy a valisneria nagyra nőtt és az is árnyékot tart, azt vissza lehet vágni valahogy?

képek:

[link]


[link]


[link]



2015. febr. 21. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább egy 10 watt körüli kompakt fénycsövet tegyél a mostani mellé.

Egyébként nem valliseriád, hanem cryptocorine aponogetifoliád van, visszavágni nem lenne jó ötlet, inkább tedd egymásra a leveleket, hogy együtt tartsák egymást.

2015. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jók a fényviszonyaid. Mi ezzel a baj?
2015. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
hát én kissé erősebb fényt szeretnék, úgy talán az anubiusok is gyorsabban nőnének, köszi a válaszokat! a fénycsövet hogyan tudnám beépíteni a mostani mellé?
2015. febr. 21. 12:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Erősebb fényben az anubiasok inkább algásodni fognak szerintem. Azok gyakorlatilag sötétben is hozzák a leveleket a maguk komótos tempójában.
2015. febr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 hadevla ***** válasza:
Bocsi, hogy közbekérdezek, de te hogyan juttatod be a co2-t?
2015. febr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, olyan jól beallt az akvárium, hogy semmiféle co2t nem használok, tényleg csak csapviz meg néha malachitzold és ennyi, az az anubius már régóta megvan de már lett belőle vagy 5-6 tõ, szépen noveszti a leveleketn de szerintem még plusz fénytől gyorsabb lenne, amúgy régen ilyen oldott co2t vettem amit csak bele kell spriccelni a vízbe, de ebbe a szurobe lehet co2 filtert is rakni. (fishmate a márkája ha esetleg erdekelne)
2015. febr. 21. 18:47
 7/12 hadevla ***** válasza:
kösz :)
2015. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A jelenlegi csöved sylvania grolux lehet, ez egy növényes fénycső, nincs benne zöld csak a növényeknek hasznos színspektrumok.

Az a fény amit látsz vizuálisan az gyenge, viszont a növények szempontjából előnyös, szépen fejlődnek tőle, ha lecseréled egy világos fénycsőre, 6000-6500 kelvines nappalira akkor világosabb lesz az akva de a hasznos fény kevesebb lesz.


Röviden a jelenlegi fénycsöved növények tekintetében felér 2 nappali fénycsővel, ha cserélsz akkor a látható fényt növeled, növények tekintetében viszont csökkented, nem fognak úgy fejlődni, több lehet az alga is.

2015. febr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak pár megjegyzés:

A malachitzöld egy idő után toxikus méreteket fog ölteni, mivel vízcserénél csak az előző héten beadott mennyiség 30%-át távolítod el, 70% bennmarad, sok kicsi sokra megy alapon előbb utóbb végez a halakkal ahogy hétről hétre torlódik, komoly gyógyszer, soha nem hallottam, hogy valaki rendszeresen adagolta volna.


Nem vallisneriád van hanem hólyagos vízikelyhed, vágni nem lehet a leveleit, tőből le lehet vágni, szárastól, arra vigyázni kell, hogy csak szépen fejlődő növénynél lehet.

Igy: [link]

Én csak az üde fiatal leveleket hagyom meg: [link]


Oldott, folyékony co2, co2 filter nincs, van egy carbo nevezetű vegyület ami szénforrást biztosít a növényeknek,

Co2 szén-dioxid a légkörből oldódik be, külön csak gázzal oldható be, vannak használhatatlan pezsgő tabletták de azok csak rövid ideig adnak magas akár halakra veszélyes co2 szintet.

2015. febr. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem ez esetben akkor nem így adagolom bár eddig nem volt vele gondom, amúgy az a co2 már nem emlékszem milyen volt, volt egy tubus rá volt írva. Hogy co2 na azt kellett a vízbe spriccelni, nekem az vált be, ha megtalalom a dobozát akkor lefotozom. Köszi a valaszt!
2015. febr. 22. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!