Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba milyen/m...

54 literes akváriumba milyen/mennyi hal fér el?

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Barátomnak kéne egy kis segítség mert kezdő még az akvarisztikában... (nekem van egy 280, meg egy 220-as ugyhogy nem nekem kell ;) ) az a bajom, hogy mivel én csak nagyobb akváriumban próbálkoztam ezért nem tudom hogy ilyen méretekhez mi lenne a legideálisabb:( Segítségeteket előre is köszönöm!!
2015. febr. 22. 15:19
 1/5 Pityu87 válasza:
Én egyszer ekkorába egy 60 literesbe beleraktunk 20 halat olvasgattuk a négyzetcentiméterenkénti mennyit,Kiválogattuk melyik hal fér meg egymással és hiába szépen megették egymást maradt 5 6 kb na ők nagyon jól elvoltak sokáig úgyhogy kb én tapasztalatom ennyi.
2015. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tomaszcool ***** válasza:

Gyakorlatilag 2 út közül választhatsz.


Az első, egy nanohalakból álló csapat, melléjük pár talajlakó (törpe páncélos, törpe szívóharcsa). Itt találhatsz jó pár apró termetű halat: [link] Mielőtt döntesz, azért érdemes átolvasgatni más oldalakon is az igényeiket (mekkora csapatban érdemes őket tartani, vízkeménység stb, de ezeket már biztosan ismered.).


A másik választás egy pár nagyobb (nem nagy) testű hal. Törpe gurámi, betta szóba jöhet. Persze az ő igényeiket is fel kell mérni és hozzáigazítani a szűrést fűtést.

2015. febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ő még kezdő és hiába magyarázom neki hogy most még a guppik is jók neki nem kell merthogy állandóan lesz kishal( mellesleg felzabálják ha nem veszi ke a nőstényt) egyébként ha össze tenni 5 fiú guppi + 1 betta (hím) és pl 4 Platti ? Vagy az már sok?
2015. febr. 22. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha csak hím guppikat tartasz csipkedik egymást, amúgy szerintem ekkoraba a neonhal is megfelel, bár a szakirodalom 100 litert ír neki.. de egy 2-3 cm-es halnak szerintem 54 literbe is van uszotere, én 60 literesbe tartom már 4-5 éve és jól megvannak, a plattinak viszont szerintem kicsi lesz.
2015. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hulye gyerek az 54 literesben tart vagy 20 halat :( És az a baj hogy van benne 2db tenyérnyi vitorlás meg 10db fekete tetra és nem érti meg hogy ez kínzás..... Erre mondtam neki hogy 10m2 ő se tudna 19 másikkal együtt élni -dehogy az más.... Vannak hulye emberek boven
2015. febr. 23. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!