Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 200 L-es akváriumnál, 0,4...

Egy 200 L-es akváriumnál, 0,4 W/l milyen világításnak számít? 2×39 W-os T5-ös armatúrát gondoltam.

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsit többnek, mint amit a 0,4 W/l sugall, hiszen nagyobb akváriumnál kevesebb fény is megteszi ugyanazt a hatást. Persze ez függ a kialakítástól is, ha különlegesebb formája van, akkor ez változhat.

Nekem volt hasonló arányokkal akváriumom, a tropica oldalán lévő növényekből a "mediumokat" is tudtam tartani, de a piros növényekhez a megfelelő CO2 beoldást már nem tudtam rendesen megoldani. Az ilyen finom levelű növényekkel (pogestemon erectus, limnophilia hippuridoides) is óvatosan, nekik azért sok fény kell, hiába "medium".

2015. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az aksi a hagyományos 100×40×50-es lenne. Akkor ha jól értem, ez már közepes fényerőnek számít.
2015. febr. 23. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!