Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Írjatok légyszi olyan csapatha...

Írjatok légyszi olyan csapathalakat, amik nem nőnek nagyra (3-4cm), és nem csipkedik más halak úszóit? Ha lehet ne legyenek túl tiritarkák.

Figyelt kérdés
Hím betta mellé szeretnék egy kisebb csapatot egy 45 literes akváriumba. Jelenleg 2 foltos páncélosharcsa van mellette. Fogok mellé venni még kettőt belőlük, sajna amikor vettem őket, még nem tudtam, hogy ez is csapathal. Így egyáltalán elfér egy kisebb csapat hal ebbe az akváriumba? Ha nem, tudnátok valami mást ajánlani? Tudom, hogy a betta mellé sokan semmit sem ajánlanak, de az enyém békésnek tűnik, és úgy döntöttem, egy kísérletet megér. Ha mégsem működne a dolog, külön tudom szedni őket.

2015. febr. 24. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
45 literre sok lesz ez a halmennyiség.
2015. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. febr. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A foltos páncélosharcsa sajnos túl nagy oda. 6-8 centisek lesznek. A 45 liter túl kevés mozgásteret nyújt nekik, ráadásul, ha veszel még belőlük, túl is telepíted az akváriumodat.


A nanohalas listáról egy hallal van negatív tapasztalom: nekem a 6 fős törpe pettyes kalászhal bandám 45 literben stresszes volt és csipkedett. (112 literben, nagyobb létszámmal köszönik, kutya bajuk.)

2015. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat. Akkor a páncélos harcsákat megpróbálom elajándékozni, vagy eladni, mert úgy látom nincs elég helyem, hogy megfelelően tarthassam őket. Ha csak a bettám marad, akkor már befér egy csapat nanohal? Ha igen, tudnátok konkrét fajt ajánlani, hogy melyik békés, nem csipkedős?
2015. febr. 24. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:
neonhal
2020. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!