Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tele van az akváriumom ilyen...

Tele van az akváriumom ilyen kis csigákkal amik nem nőnek nagyra azt hiszem pajzscsigáknak nevezik őket. Hogyan tudnék tőlük megszabadulni?

Figyelt kérdés
A világításom 10 órakor lekapcsol ha én éjjel felkapcsolom akkor az üvegfala tele van rengeteg van rajta és egyre több lesz így nappal is elég sokat látok az üvegfalán és ez csak hatványozodik. Tanácsok hogy tudnám őket kiírtani úgy hogy a zebra csigáim ne halljanak meg. Illetve kérdésem még hogy hogyan kerültek bele az akváriumomba? Köszi szépen!
2015. febr. 25. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
vagy veszel csigaevő csigát(nem kerül sokba,ha nagyerből vagy magánszemélytől veszed),vagy csigacsapdát,az akváriumodba pl növényekkel,esetleg halakkal kerültek be a peték
2015. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pl így: [link]
2015. febr. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csigaevő csigát semmiképpen se, mert a zebracsigát is megeszi
2015. febr. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2es és mi van ha főzetlenül bedobom az askiba az anci rámozdul és elpusztul... ez kizárt? Köszi amugy jó ötletnek tünik. valamint még kérdésem hogy meddig maradjon bent az uborka ? megtanyáznak rajt a csigák vagy egy idő után továbbállnak ? köszi!
2015. febr. 25. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
És mi a teendő a kivett csigákkal?
2015. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az jó kérdés ki mit csinál a csigákkal miután össze szedte őket, én nem szoktam kivenni őket, ha sok van az tuletetésre utal, vagy lehet a tápnak egy összetevője nem ízlik a halaknak, az meg marad a csigáknak. Hasznosak mert a bomló haltáp tetemesen ront a vízminőségen, más mint a halak emésztésén átment táp.
2015. febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!