Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak velük? Túl élik?

Gabi86 kérdése:

Mit csináljak velük? Túl élik?

Figyelt kérdés
Van egy 50 l akváriumom 2db hal volt benn (szifók) és gondoltam veszek bele algaevőket a páromat küldtem el hozott is egyet kb 5cm meg egy pillangó sügért a boltban mondták hogy lehet ebbe az aksiba,de utána olvastam nem alkalmas neki kicsi hozzá.most mit csináljak.azt eldöntöttem többet ide nem megyek mert az első állományomba voltak nem összeillô halak és túl sokat is vettem azért maradt csak ez a 2 szifó.tök megtartanám őket,de nem tudom hogy mennyi a túlélési esélyük.
2015. febr. 25. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Tanulj meg megállást parancsolni magadnak. Ne a kereskedőt hibáztasd, ő el akar adni, neki az a dolga és nem az, hogy akvarisztikai tanácsokat adjon. Ennyi hal még éppen elvan 50 literben megfelelő szellőztetés és vízszűrés mellett.
2015. febr. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor te ha bemész egy műszakicikk boltba és tanácsot kérsz az eladótól neked nem evidens hogy jó tanácsot ad?mert nekem igen.én is hibáztam az elején mert azt gondolt hogy a halak ,,igenytelene,, és nincs annyi macera velük,de tévedtem.ezért szeretnék jobban odafigyeni rájuk.de îgy hogy az eladó nem az aksim paraméterei alapján adja a halakat ill.tanácsot kérek és nem jó válaszol szerinted én tehetek róla.na akkor még egyszer felteszem a kérdést maradhatnak îgy anélkül hogy bajuk lenne?(bármelyiknek)mert olvastam hogy az új halaknak nagyobb aksi kell.ezért érdekel.
2015. febr. 25. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem 2 mexikói kardfarkú + egy anci + egy ramirezi van.


A ramirezi kényes, lágy vizes.

Az ancinak kell fa, néha zöldség, 10 évet elél 50 literben.

A xiphonál kérdés, hogy domináns-e lesz az egyik vagy nem, ha igen akkor a másikat nagyon fogja hajtani, ilyenkor kellene a nagyobb akvárium, ha el lesznek akkor nem lesz gond, megérik a teljes durván 4 éves élet tartamukat.

2015. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!