Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 460 l-es akváriumomban milyen...

460 l-es akváriumomban milyen időközönként csináljak részleges vízcserét?

Figyelt kérdés
január 2.hetében telepítettem, 29 db hal van benne...picit még algásodik, de ezt kezelem...hány liter a minimum csere, és a külső szűrőt, mikor tisztítjátok...nem minden vízcserénél kell, úgy tudom...

2015. febr. 28. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Értelmetlen felhajtás. Ha megfelelően van kezelve és biológiailag egyensúlyban van, akkor csak a vizet kell utántölteni.
2015. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elsőnek, az algásodást nem lehet kezelni, van egy kiváltó oka azt kell megszüntetni, az alga hasznos, a halak ürülékéből felszabaduló anyagokat köti, irtása a halak pusztulását okozhatja, rendszerint okozza is, mivel toxikus szintet öltenek egyes vegyületek amit az alga megkötne.


A vízcsere akváriumtípus függő, példa egy növények nélküli akváriumba csak a párolgás van utánatöltve, nincs csökkentve a keletkező vegyületek szintje, természetes dolog, hogy el fognak pusztulni a halak.

A halmozódó vegyültek között vezető a nitrát, a biológiai szűrés végterméke, vele együtt több szerves és szervetlen vegyület keletkezik, olyan anyagok amik a halak szervezetébe nem épültek be, salakanyagként, mulmként kezdik pályafutásukat.

Egy jól fejlődő növényekkel teli akváriumba nyilván kevesebb vízcsere kell, nem elég a növény, fejlődnie kell.

2015. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet példa nitrát tesztet venni, majd felállítani egy sémát, a séma lényege, hogy "A" vízcsere előtt mért nitrátszint, vízcsere után mikor éri el újra az "A" csere előtti szintet, amikor elérte, cserélni. Nyilván a halak fejlődnek, növekednek, egyre több kaja kell, így ez egy hosszabb távú dolog.
2015. febr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, csak még egy dolog, (csak végre leírok mindent) a nitrát egy elem, van mellette vagy 20 ami halmozódik, azért a nitrát a mérvadó mert abból keletkezik a legtöbb, ha magas a szintje, akkor a többi vegyület szintje is magas lehet, de a vízcsere mindnek a szintjét csökkenti.


Szűrőt azt akkor takarítunk ha nagyon vissza esett az áramlás, a kezdeti áramlás felére esett vissza, hal állomány függő, hogy ez mikor van, ha jól van méretezve a külső lehet 5-6 hónap is.

2015. febr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én kb 3 hetente - havonta cserélnék egy bő 100 litert.


Külső szűrőt nem hogy minden vízcserénél nem kell, de amikor kell, akkor se az egészet.

A csöveket nem árt átmosni, hogy meglegyen a normális áramlás.

De amúgy csak arra kell figyelni, hogy viszonylag azért keringjen benne a víz rendesen. Ha már nagyon belassult, akkor kell nagyjából átöblíteni.

Valaki úgy csinálja, hogy az egészet egy kicsit kiöblíti.

Van aki úgy, hogy 1-1 fakkot egyszerre, de akkor azt jobban. A többi meg érintetlen marad.


Én jobban szeretem az első módszert, ha már szétszedem, akkor mindegyik szűrőközeget annyira megszabadítom a szennyeződésektől, hogy átjárja a víz.

2015. febr. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mind1 milyen akvárium. pl sügeres akváriumnál hetente szoktak, 4-500 literes akváriumok esetében is ahol nincs növény.
2015. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, köszi...elgondolkodtaó, hogy akkor az akvarisztikában nem is egy alkalommal, ha beszélgettem az eladóval,mért hajtogatta azt , hogy sűrű és rendszeres vízcsere kell...kiakadt, mikor én azt mondtam, hogy az előző 160l-esemben csak 3-4 havonta cseréltem és minden oké volt...növények fejlődtek, sőt virágot hoztak...
2015. márc. 1. 20:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Én kéthetente cserélnék egy 100 litykót, de itt leírták, hogy nem kell, szóval nem tudom. Engem valahogy megnyugtat ha felfrissítem a vizet, a halaknak is tetszeni szokott.

Mondjuk én lágyvízzel cserélek. De tényleg nagyon nem mindegy, hogy milyen akvárium, milyen halakkal.

2015. márc. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
felmerült, hogy milyen...édesvizi, trópusi...gurámi 3 fajta, vitorlás, vörösorrú pontylazac, zebradánió, algaevő, és talajlakó...
2015. márc. 3. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!