Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 130 literes akváriumom...

Van egy 130 literes akváriumom milyen halakat tehetek meg bele?

Figyelt kérdés

A meglevoo 80asbol raktam át a halakat, egy ilyen ivelfalu akváriumba, 600l/h-s szűrés, van eddig 7-8 neonom, 8 guppim,5 torpeszaju halam, 2 anci, 3 botia.

Esetleg még 6-7 vorosneon és ugyanennyi petitella elferne benne?



2015. márc. 3. 09:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg neon kalaszhal?
2015. márc. 3. 09:18
 2/15 anonim ***** válasza:
És ez mind benne volt a 80-asban?
2015. márc. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Sok lesz ez.


Melyik botia fajod van? A legtöbbje van annyira szociális, hogy 5+ fős csapatban kellene tartani. Viszont relatíve nagyra nőnek, szóval nem biztos, hogy van nekik helyed.


Azt már most megmondom, hogy a kalászhal és a törpeszájú hal nem kompatibilis. Az előbbi viszonylag nagy és pörgős az utóbbi pici, félénk és lassúcska. Ha mindenféleképp akarsz rakni még valamit az akváriumodba, akkor elsősorban a törpeszájúak csapatát kellene bővíteni.

2015. márc. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én csak a meglévő halak létszámát emelném meg. A botiák és ancik nagyra nőnek. A neonok létszámát megemelném 10-12 darabra. Esetleg a törpeszájúból még 2-3 darabot. Számomra szebb ha kevesebb fajból van több, és a halak is jobban érik magukat. A kevesebb néha több.
2015. márc. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz neked van a 51x58x67 sera cube, ez nem sok halnak alkalmas, fölfelé kevés hal szeret mozogni, több mozgástér van egy 54 literes akváriumban, mivel még egy rakást levesz a szűrőkamra.


51X kb 38cm alapterület nem sok mindennek jó, 160 liternek van kiírva az akva abból 30 liter a szűrő.

2015. márc. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Koszonom.Igen 80asba voltak,pont ez volt az oka hogy vettem egy nagyobbat, akkor csak a neon számát emelem meg szerintem, magas az akvárium igen, de a guppik inkább feljebb mozognak, a botiak pakisztaniak, annak majd keresek helyet mert ha jól tudom nagyra nőnek. Akkor pár vörös neont veszel bele, meg pár torpeszajut.
2015. márc. 3. 10:07
 7/15 anonim ***** válasza:

Kérdező ez a te fotód: [link]


Ekkora alapterületre én pár guppit, dániót, vagy hasonló nano halakat tennék, minden másnak kicsi, vagy megcsinálni garnélásra.


Idegbetegek lesznek a halak benne, majd látod, össze vissza fognak rohangálni benne, szerintem ez olyan stressz amibe lehet bele is pusztul pár.

2015. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A torpeszajuak rendre közepén mozognak, neonok inkább az alsó rétegekben, szoval szerintem nem lesz gond a hellyel, már csak pár darabot veszek bele, zsúfolt nem lesz, főleg hogy rajhalak.
2015. márc. 3. 10:10
 9/15 anonim ***** válasza:

"Koszonom.Igen 80asba voltak,pont ez volt az oka hogy vettem egy nagyobbat,........"


Jó elgondolás, te is látod, hogy sok halnak hiába megvan a liter, kicsi.

2015. márc. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kiderul majd, de kétlem hogy idegbetegek lennének,tartottam neont 60 literbe is, azok vannak még már Kb 4-5 eve, 130 literbe meg nem nagyon akarok nano halakat tartani, meg sajnos anyagilag se vagyok úgy elengedve, hogy 1000ft/db áron vegyek halat.
2015. márc. 3. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!